Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális a cukrom? Mikortól...

Normális a cukrom? Mikortól mondhatom azt hogy cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés
Nem vagyok cukorbeteg. Legalább is nem tudok róla. Délután 4 órakor mértem meg a vércukorszintemet, és 6,4 volt. de aznap már ettem édességet meg kajáltam is rendesen
2010. jún. 5. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Éhgyomorra is nézd meg, az igazán mérvadó. Határeset a 6,4!
2010. jún. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
:OFF:Tudom nem illik kérdezni másik kérdésnél, de ha én éhgyomorra mértem 6.4-et az már nagy baj?
2010. jún. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ÉHgyomornál: 3,6-6,1 mmol/L a referenciatartomány. 6 és 7 mmol/L között (szintén éhgyomornál) már csökkent glükóztolerancia van (megelőző állapot)


Ha véletlenszerűen mér valaki (azaz nem éhgyomorra), akkor 10mmol/L fölé nem mehet.

2010. jún. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Elnézést a sok kérdésért, valószínű diagnózist csak így tudok írni:

1. Naponta mennyit iszik?

2. Naponta mennyit vizel? (hány alkalommal)

3. Mennyi a testsúlya?

4. Milyen magas?

5. Hány éves?

6. Fordult elő a családjában cukorbetegség v. csökkent glükóztolerancia?

7. Mit evett a mérés napján és hány órakor?

8. Nincsen szájszaga?

9. Nem fogyott vagy hízott az utóbbi időben?


Várom válaszát: dr Dav

2010. jún. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

16:43: mmol/l, nem mmol/L!!!


Bocs az OFFért:):)

2010. jún. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

OFF: igenis mmol/L


Itt a labor honlapja: [link]

Itt oldalt Diagnosztika--> vizsgálatok--> referenciahatárok


Itt is mmol/L -ként van feltüntetve.

2010. jún. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amúgy az a lényeg, hogy LITER-t (=köbdeci) jelent, az tök mindegy, hogy kis vagy nagy "L"-lel jelölik.
2010. jún. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok (kötekedő)

jelentése: millimol/liter

Liter: [link]

idézek: "A liter általánosan használt térfogategység. Jele: "l". (A helyes használat a kis l betű.)"


A labor akkor rosszul tüntette fel. bocs.

2010. jún. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

1. Nem valami sokat

2. 3-4x

3. 95kg

4. 162cm

5. 20

6. igen - cukorbetegség (két nagymama, anya)

7. kakaó, tükörtojás, lekvároskenyér

8. nincs

9. nem

2010. jún. 5. 21:21
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ön sajnos az elhízottak csoportjába tartozik, mindenképpen ajánlatos ez ügyben tennie valamit! A testtömeg-indexe alapján az Ön esetében sajnos az átlagosnál nagyobb a kockázata a magasvérnyomás-betegségnek, cukorbetegségnek, szívizom-infarktusnak, agyvérzésnek, tüdőbetegségeknek, daganatos betegségeknek. Ezeken segíthet, ha lead egy pár kilót testsúlyából!Ilyen fiatalon különös veszélyeket rejt az elhízás, de még nem visszafordíthatatlan a folyamat! Azonnal forduljon szakorvoshoz és dietetikushoz, hogy testsúlyát minél előbb a normális tartományba csökkentse! Ezzel elősegítheti hormonháztartásának egyensúlyát, amely jól jöhet még például babavállalás esetén. Az időskorban gyakran előforduló cukorbetegség esélye is egyenes arányban van a kilókkal, de talán egy picit kisebb az esélye a csontritkulásra, mint normális testtömegű vagy sovány társainak.

Az ön ideális testsúlya 55.8 kg, de 62 kg még normális.

Ajánlom hogy azonnal forduljon dietetikushoz, mert önnek valószínűleg csökkent glükóztoleranciája van. Ha nem vigyáz, könnyen lehet ebből 2. típusú diabetes mellitus, mivel kockázati tényező a nagy túlsúlya és az egyértelmű hajlam öröklődés miatt.


Biztos diagnosist csak éhomi vércukorérték és terheléses vizsgálat ad, tehát biztosat nem tudok mondani.


Ajánlom dr. Nógrádi Katalin dietetikust.

e-mail-címe: nogradi@upcmail.hu

telefonszáma:+36204660349


Jobbulást kívánok:

dr Dav

2010. jún. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!