Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vizsgázni megyek délután és...

Vizsgázni megyek délután és nem aludtam semmit,2 napja, mit csináljak szerintetek?

Figyelt kérdés

Ma nem semmi volt, mint előző este, éjféltől 5-ig aludtam.

Nem fog az agyam, hulla vagyok.

Nincs rá esély, hogy ledőljek.


2018. jan. 19. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha semmiképp sem tudsz aludni már addig, akkor igyál meg vizsga előtt 1-2 órával engergiaitalt és a vizsga előtt is igyál.

+ egyél édességet előtte.

És próbálj koncentrálni,de szerintem a vizsgadrukk segíteni fog , hogy eszedbe jussanak a dolgok.

2018. jan. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Útközben ne ülj le a járműveken, és sétálj egy kicsit, valamint igyál sok folyadékot! Én ilyenkor mindig hamarabb elindulok, hamarabb leszállok, és onnan sétálok, felébreszt és kitisztítja a fejem. Így kb. fél órával a kezdés előtt odaérek, ekkor már mindig vannak bent többen, velük lehet egyeztetni, esetleg új infókhoz jutni. :) Nekem ilyenkor a rövid pihenés egyébként is többet árt, mint használ, inkább pörgetem magam a vizsgáig, alatta meg a vizsgadrukk úgyis kijózanít.
2018. jan. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Huu, hát engem a vizsgadrukk csak tompít. Hőemelkedésem is van.
2018. jan. 19. 11:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Nos, elég nagy marhaságot csináltál.

Ahhoz, hogy valamit felidézhetően megtanuljunk az kell, hogy lehetőleg délelőtt és délután is átvegyük, valamint legyen egy nyugodt alvási periódusunk. Nehezen érthető anyagoknál ezt több napon át kell ismételni, amíg minden a "helyére" kerül. Fontos a normál alvási periódus, mert egy rövid, az gyakorlatilag reseteli az agyat, hasonlóan ahogyan a vizsgadrukk (pánik) és ilyenkor azt sem tudja a vizsgázó fiú-e vagy lány.

Miért "eredményes" mégis a vizsgát megelőző éjszakát áttanulni? Ha nem alszunk semmit, akkor az agyban még megvannak az információk, viszonylag jó hatásfokkal elő is hívhatóak, ám szinte biztos, hogy ezek nagy része el fog veszni az első alvási periódus alatt.

2018. jan. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát nem az alvás volt a gond, csodálkoztam is, hanem 39 fokos lázam lett. Attól voltam rosszul.
2018. jan. 19. 18:28
 6/7 anonim ***** válasza:
és sikerült a vizsga, hogy ment?
2018. jan. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tudtam :(

Meg rosszul is voltam, úgyhogy beadtam

2018. jan. 20. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!