Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy NE aludjak el?

Hogy NE aludjak el?

Figyelt kérdés

Mostanság délután alszom,este-hajnalban fent vagyok.És ez így nem jó.Hogy állítsak be olyan rendszert,hogy az normális legyen?Pl:10-kor soha nem tudok elaludni.Pedig suli miatt kéne,hogy eleget aludjak.Olyan rendszer kéne,amiben 10-kor (22:00) el tudok aludni.+ ott az a fránya telefon,sok alvási erölködés után mindig kézbe veszem,és addig nyomkodom míg lecsukódik a szemem.(Ez olyan hajnal 2-3 körül)

12 vagyok.



2017. dec. 3. 16:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Jajj olyan fáradt vagyok xd Hogy aludjak el a kérdés címe :D Azt a ne szócskát ne vegyétek figyelembe
2017. dec. 3. 16:41
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Járj el sportolni,ne az legyen,hogy délután végzel a tanulással aztán lefekszel aludni.

A sport kifáraszt,könnyebben el tudnál aludni.

2017. dec. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Este feküdj le fél 10-kor és a telefont zenehallgatásra használd - ne nyomkodásra :-)

Kedvenc zenéidet felveheted rá - persze nem "zúzósat" :D -és hallgass zenét.

2017. dec. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) A tanulással is most bajlódom,de semmi nem ragad meg mert álmos vagyok..xd Azt is csak este tudom normálisan megtanulni.A zenehallgatás jó ötlet persze fülhallgatóval,mert anyu úgy tudja hogy már 10-kor alszomxdd
2017. dec. 3. 16:53
 5/14 A kérdező kommentje:
Mit sportoljak?xd Nem tudok semmit sem
2017. dec. 3. 16:54
 6/14 anonim ***** válasza:
Hiányzik a kezed vagy a lábad?Vagy miért nem tudsz sportolni? :)
2017. dec. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

Nem kell különösebben bonyolult sportra gondolni - egyszerűen suli után elmész sétálni, futni, az a lényeg, hogy szellőztesd ki a fejed és ne aludj délután.

Az mewg nem csoda, hogy fáradt vagy, hiszen az éjfél előtti alvás pihentet legjobban. Nyilván most sokan lehúznak majd: én sem hittem el anyámnak, de be kell lássam, igaza volt - saját tapsztalat :-)

2017. dec. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) A futás jó ötlet :D
2017. dec. 3. 17:17
 9/14 anonim ***** válasza:

A sport az jó hosszú távon. Hogy gyorsan átalakítsd az alvási ciklusod, csak egy kis akaraterő kell.


1. Állítsd be az ébresztőt másnap reggel 7-re.

2. Aludj el amikor tudsz.

3. Reggel amikor szól az ébresztő, kellj fel. Itt kell az akaraterő. Lehet, hogy előző nap csak hajnali 4-kor tudtál elaludni, de nem számít. 7-kor mindenképp kelj fel. Aznap kómás leszel, de egyszer ki lehet bírni.

4. Nincs délutáni szundi, vagy maximum fél-egy óra. A legjobb ha este 10-ig nem alszol aznap, és alig fogod várni, hogy ágyba kerülj.

5. Megint kell az akaraterő, mert a kómás nap után nagy lesz a kísértés, hogy este 10-től másnap délig aludj. Nem szabad, ugyanúgy 7-kor fel kell kelni! Pár nap alatt megszokod a dolgot, és igen ha lefárasztod magad napközben, akkor sokkal könnyebb lesz.

2017. dec. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Suli miatt amúgy is 7-kor kelek :DD Hétvégén 7-kor?:O HUH:'D
2017. dec. 3. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!