Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jódtiktúrát, jódpárnát hol...

Jódtiktúrát, jódpárnát hol lehet kapni? Patikában nem kapható és fogalmam sincs honnan lehet beszerezni, mert bőrgombára nekünk mindig bevált. (úszó család vagyunk és az úszódában időnként összeszdejük)

Figyelt kérdés
Amiket az orvos (bőrgyógyász) felírt nem váltak be. (minimár 2700-tól) Jó magyar szokás, hogy minden beszerezhető de nem tudom hol.

2018. jan. 23. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezek már be vannak tiltva, mert káros hatásuk jelentősebb, mint a fertőtlenítő. Ha jódhoz ragaszkodsz mégis, akkor jodofór komplexet keress.
2018. jan. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Pl. a Betadin is ilyen
2018. jan. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Mindegyik készítmény van itthon de valamiért nem jók a gombára.

Nem tudom miért de régi jód tökéletes erre a célra.Várom a további javaslatokat! Mivel ezek évtizedekig elállnak, régi elsősegély dobozból is érdekelne (pénzért természetesen).

2018. jan. 23. 15:30
 4/7 bensdorp ***** válasza:
63%
A Solutio iodi alcoholica (jódtinktúra) 10g-ja vény nélkül is kiadható minden gyógyszertárban. El kell, hogy készítsék kérésre (hacsak éppen nem beszerezhető a jód hozzá, de szerintem ez most nem áll fenn).
2018. jan. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
10 g? Hisz az 1 ampulla sincs meg! Biztos 10g?
2018. jan. 26. 12:56
 6/7 bensdorp ***** válasza:

Tényleg csak 10g a vény nélkül kiadható mennyiség. Viszont bármilyen orvos rendelheti, szóval megkérdezheted a háziorvosod, javasolná-e, mivel Nálatok bevált.


(Egyébként egy ampulla éppen 1g-10g tartalmú szokott lenni, én nem emlékszem, hogy lenne annál nagyobb forgalomban bármely gyógyszerből.)

2018. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. jan. 28. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!