Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Parkinson kóros betegnél...

Parkinson kóros betegnél veszélybe kerülhet a jogosítvány?

Figyelt kérdés

Hozzátartozóm Parkinson-kórban szenved, és a rokkantsági felülvizsgálat során behívták a jogosítvánnyal kapcsolatos alkalmassági vizsgálatra. Úgy néz ki, hogy a céljuk a jogosítvány bevonása, korábban erre utalt a hozzátartozómat (nagyon felületesen) megvizsgáló (nem neurológus) orvos.

Van neurológustól származó szakvéleményünk, mely szerint alkalmas a vezetésre, és tapasztalatból tudom, hogy a vezetői képességei megfelelőek (az átlagosnál jobb vezető, szellemileg ép, biztonságosan vezet).

Ilyen esetben elvehetik a jogosítványt? Mit tudunk tenni? Kihez tudnánk fordulni?

A válaszokat előre is köszönöm.



2018. jan. 25. 09:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Parkinson kórban a reakció lelassulása is veszélyt jelenthet. Édesapám volt Parkinson kóros, neki nem vonták be a jogosítványát, de én folyamatosan aggódtam a reakcióideje miatt. Az első koccanásos baleset után abbahagyta a vezetést, rájött, hogy kár megvárni egy saját hibás súlyos balesetet.

Nyilván a vezetési képesség függ attól, hogy milyen állapotban van, hány éve Parkinsonos. A legmodernebb kezelés mellett is kb. 15 év várható és az utolsó 5-7 évben biztosan nem lesz képes vezetni. Ezt jobb, ha tudod.

2018. jan. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!