Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon félek a vérvételtől!...

Nagyon félek a vérvételtől! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
13 és fél éves vagyok. Jövőhét szerdán vérvételre kellesz mennem reggel 8:30-ra, úgy, hogy előtte nem szabad ennem. Nagyon félek a tűktől és szédülős is vagyok. Nem lehet kérni, hogy a kézfejemből vegyék a vért? Mi lesz, ha elszédülök?

2018. jan. 26. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De lehet kérni. Nekem pl nem nagyon látszik a vénàm mindig mondom hogy vegyenek a kézfejről. Csak azt nem értem hogy ez a te esetedben miért is jobb? Akkor már nem félsz?
2018. jan. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj, nagyon picike vért vesznek csak le és olyan gyorsan, hogy észre se veszed :)

Én sem bírom a tűket és a vér látványát sem, de a nővérkék mindig kedvesek, beszélgetnek veled, szóval ne is gondolj semmi rosszra.

Mindenképp mondd meg nekik majd előtte, hogy szédülős vagy, és ezt figyelembe fogják venni.

Hmmm azt nem tudom sajnos, hogy kézfejből lehet-e venni vért. Szerintem kérdezd meg a nővért, hogy milyen opciók vannak.


Szóval csak nyugodtan, semmi baj nem lesz! Utána egyél meg otthon egy sütit, vagy valami finomat :)

2018. jan. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj..Tudom, hogy nehéz.

De te sem tudod igazán hogy mitől félsz..

Én 15éves fiú vagyok, és mindíg izgulok a vérvétel előtt, mivel elég pánikos vagyok..De mindíg kb 30másodperc alatt megvan, közben beszél hozzám anyukám, vagy aki veszi a vért, és ráteszi a vattát..És már mehetek is haza.Legalább nem kellet suliba mennem..

Tudom félsz, hogy utána rosszul leszel, vagy a tűtől, de nem kell..A véradáson körülbelül ennek a mennyiségnek a 10x veszik le..És azis 1 órán belül újratermelődik..Ez semmi a testednek..

De viszont a múltkor egy rossz élménnyel jöttem haza:

Kicsivel többet vettek le mint ahogy kellet volna, 4kémcső a 2 helyett(Demég ezis kicsi mennyiség volt, csak fejben tartottam nagynak), és ahogy kihúzta a tűt, bepánikoltam, és hirtelen felálltam..Na ezt rosszul tettem.Leesett a vércukrom és rohantam le 3emeletet majd kint leültem egy padra..Anyukám jött is én aztsem tudtam holvagyok, csak anyukám adta a kólát..Csillagokat láttam:D De 5 perc és elmúlt..

Szóval jó tanács: Vigyél magaddal szőlőcukort, és amikor befejezte akkor ne pattanj fel egyből, csak vagy 10mp után, és lassan..Ez csak óvintézkedés..Ne félj ettől se:D

1 vérvételnél nagyobb bajod ne legyen az életben.

15/F

2018. jan. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a szőlőcukrot már a vérvétel előtt is bekaphatod, de csak pont akkor mielőtt venné le a vért..Mivel addig még nem jut a cukor a véredbe.
2018. jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És igyál sok vizet előtte, hogy könnyebben lejöjjön a vér :)
2018. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szerintem a kézfej sokkal rosszabb. Ne félj nem fog fájni. Nem nézel oda, becsukod a szemed, összeszorítod a fogad és elszámolsz 20-ig és kész is.

Utána ha szédülsz egyél csokit.

2018. jan. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, aki időt szánt a válaszra. Azért szeretném, hogy a kézfejemből vegyék a vért, mert ettől kevésbé írtózom. Bár nem hinném, hogy onnan fogják venni, mert alig látszik a vénám.
2018. jan. 26. 15:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is holnap megyek,nem izgulok miatta. Egy kis szúrás az egész, fél perc alatt megvan, lehet meg se érzed, sokkal fájdalommentesebb mint az injekció. Szerintem kézfejbe fájdalmasabb. Csak igyál sokat előtte, hogy ne legyen túl sűrű a véred.

Ne izgulj :)

2018. jan. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!