Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha félek a vérvéte...

Mit tegyek, ha félek a vérvételtől?

Figyelt kérdés

Sőt nem is félek, rettegek. 5 éve nem vettek utoljára. Pár hónapja elég rosszul vagyok, a múltkor kaptam is beutalót a laborba vérvételre, úgy voltam, hogy most legyőzhetem a félelmem, megcsinálom. De nem mertem bemenni ezért inkább eljöttem.

Most megint adtak egy beutalót, erre már el kéne mennyek, de nem merek. Egyszerűen ha bele gondolok megőrülök. Nem tudom mitől félek, a tűtől nem hiszem, mert az oltástól például nem, meg most vettek le egy anyajegyet, azt is kibírtam, de a vérvétel egyszerűen nem megy.

A vért se bírom, sokszor ha rágondolok vagy látok vért akkor a lábamban fura érzés lesz...

Mit tegyek, hogy elmúljon ez a félelem a vérvétel iránt?


2013. jún. 1. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon félek tőle, nem rettegek, inkább... olyan iszony. Egyszer gondoltam, h na én most erős leszek, nézem, erre úgy ájultam el h elkapni sem tudtak :D

Ha már egyszer ott vagy bent, akkor azt tanácsolom olvass valamit. Én mindig viszek egy újságot és nagyon koncentrálok az olvasásra, akkor nem ájulok el. A lényeg h ne nézz oda, és tereld el a figyelmedet. Meg hogy ne ess pánikba. (És legyen nálad törülköző :D)

2013. jún. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én sokszor azon szoktam gondolkodni, hogy micsoda hülyeség ilyenek miatt félni, hiszen nem is fáj. Inkább csak a gondolat rossz. Gondolj bele, ha belerúgsz a küszöbbe, az mennyire fáj! Sokkal jobban, mint ez, mégse félsz a küszöbök láttán.

Vagy ha leszakad egy köröm, ha elkap a hányós vírus, ha elvágod a kezed, stb. stb. Mind olyan, ami sokkal rosszabb, mégse félünk ezektől.


Amikor mész, próbálj erre gondolni, hogy nem fáj, ügyesen csinálják, nem lesz gond. Ha pedig nem bírod a vért, ne nézz oda.

Szerintem meg lehet szokni, nekem a terhességem során sikerült, már nem zavar egyáltalán a vérvétel.

2013. jún. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell tőle félni.

Az a lényeg, hogy fordulj el, ne nézd végig!

Én tegnap voltam, azidő alatt, a monitort bámultam, mert egyszer végignéztem, és fél peccel később elájultam.

2013. jún. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!