Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le a sorozat...

Hogyan szokjak le a sorozat függőségről?

Figyelt kérdés

Nekem ez a függőség majd nem olyan, mint másnak a dohányzás vagy az alkohol fogyasztás. De abba szeretném hagyna vagy legalább egy ideig szüneteltetni, mert érettségire és főiskolára készülők.Egy időben nem is néztem ez kb 4 éve volt, de ahogy el kezdtem a középiskolát megint rászoktam, de én szeretem ezeket a sorozatokat, de tudom, hogy ez nem egészséges.

Értelmes válaszokat szeretnék. Előre is köszönöm a válaszokat.



#sorozat #függőség #sorozat függőség
2018. jan. 27. 16:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Előre leszögezem, hogy nem célom leszólni azokat akik sorozatokat néznek, és szeretik azokat.


Magamból kiindulva azért nem nézek sorozatokat, filmet is maximum 1 hónapban egyszer, mert tudom, hogy ha megnézem, csak az idő megy el vele. Nem tesz hozzá az életemhez, még csak nem is a valóságot mutatja, hogy tanulna belőle az ember (jó van nagyon ritkán 1-2 olyan dolog de csak emiatt nem éri meg), miután végeztem egy résszel vagy egy filmmel ránézek az órára és csak azt látom hogy úristen eltelt X idő és ahelyett hogy valami építőjellegüt kezdtem volna az életemmel, "elpocsékoltam" X időt.


Mindig úgy vagyok vele, hogy ahelyett, hogy pl. 2 óra hosszát sorozatot néznék, az idő alatt már elkezdek tanulni egy szép zongoraszámot a kis szintetizátoromon. Ha pedig sikerül megtanulni, bárhova sodor az élet, és éppen van egy zongora, akkor a barátaidat, ismerőseidet meg tudod lepni azzal, hogy milyen szépen tudsz zongorázni. Ebben például én több értelmet látok, mint abban, hogy egész nap nézzek egy olyan valótlan dolgot, ami jelentéktelen számomra.


Vagy ha nem is éppen egy másik hobbit teszel a helyére, hanem elhivod bármelyik ismerősödet barátodat és együtt töltitek azt az időt is, amit te alapból sorozatnézésre fordítanál.


Tedd mérlegre a dolgokat, hogy minek mennyi jelentősége és értelme van az életben, és rájössz majd, hogy nem olyan fontos az a sorozatnézés, hogy órákat, napokat tölts vele. Jó persze megértem. Szereted őket. Nem mondom, hogy ne nézz napi 1-2 részt mert az belefér. De az ha a mindennapjaid nagy részét ez teszi ki, az tényleg nem egészséges sem lelki sem fizikai szempontból sem.

2018. jan. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!