Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti milyen csomagolásban...

Ti milyen csomagolásban vásároltok szívesebben vitaminokat/étrendkiegészítőket?

Figyelt kérdés
Leveles vagy dobozos kiszerelést kedvelitek inkább? Miért azt választjátok? (Pl. "könnyebben elfér a táskában", "megbízhatóbb terméknek tűnik") Házidogába kéne egy kis segítség.

2018. jan. 30. 17:43
 1/3 Metionin ***** válasza:
100%
Dobozos mert abban több van, na meg én rágótablettát (vagy c vitamin esetén port) veszek mert a tablettákat nem tudom lenyelni. Azok meg általában dobozban vannak.
2018. jan. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is dobozos rágó tablettát veszek. Meg C vitamint por formában.
2018. jan. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

C-vitaminból én is a port preferálom, az a legolcsóbb, érzékenyen adagolható, nincsenek benne adalékanyagok, tablettaképzők. A német drogérialáncokban árulják ugyanazt a 100 g-os tégelyt, ami a mérete és csavaros fedele miatt még újra is hasznosítható számomra.

Amiből van folyadék, inkább azt részesítem előnyben (egyrészt mert általában üvegben van és annak a legjobb az újrahasznosíthatósága, vagyis a szelektívbe dobott tápkieges üvegből beolvasztás után ismét lehet tápkieges üveg, míg az ugyanilyen műanyagoknak sokkal korlátoltabbak a lehetőségei, előbb utóbb egy lebonthatatlan szemét lesz belőle, abból meg már van elég). Másrészt ebbe se kellenek tablettaképző anyagok, egyszerűbb az oldat.

A leveles meg műanyagtégelyes cuccok között nem érzek nagyon lényegi különbséget, bár néha megdöbbenek azon, hogy egy tégelyt csak félig töltenek meg (a levegő becsomagolására használják el a fél dobozt), vagy egy szelvényt még külön papírdobozba is csomagolnak. De ha magammal kell vinni, praktikusabb a szelvény, abból le is lehet vágni pár darabot, s elfér a pénztárcában.

A megbízhatóság nem ezen múlik számomra, hanem a termék összetételén, származási helyén, vegyületein, hatóanyagtartalmán, illetve hogy a gyártó által feltüntetett információk mennyire teljesek - rajta van-e a vegyület + a hatóanyag tömege is, az összes összetevő stb. Szóval mennyire becsületes és teljeskörű a tájékoztatás, vannak-e lódítások. (Lódításnak tekintem, ha pl. a 14 mg vas/tablettára kiírják, hogy ez 100% RDA, amikor a hivatalos álláspont szerint a vasnak csak töredéke szívódhat fel.)

2018. jan. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!