Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyajegy helyen piros folt?

Anyajegy helyen piros folt?

Figyelt kérdés
Volt a kulcsontomon egy pici és nagyon halvány anyajegy. Most pedig úgy néz ki, mint egy kis pattanás / csípés. Mellette is van egy ugyanilyen kis pötty, az csak simán, ott nem volt anyajegy meg semmi. Lehet, hogy esetleg ott megcsipett valami? Vagy pattanás? Nagyon megijedtem. A melanoma nem ilyen, ugye ?
2018. febr. 4. 11:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként nem viszket vagy ilyesmi.
2018. febr. 4. 11:51
 2/5 anonim ***** válasza:
Melanoma folt is lehet, irány a bőrgyógyász.
2018. febr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon felek, a borgyogyasz hetekkel később ad csak idopontot, de hátha fogad majd soron kívül. Vagy a legjobb lenne ha elmúlna. Mivel mellette is van egy hasonló kis piros pötty így abban remenyedek, hogy csak valami pont ott csípett meg. Fehér bőrű vagyok, van sok anyajegyem, viszont nem napokzok sokat és nem járok szolariumba. Tavaly is volt egy anyajegyem, ami elkezdett kivilagosodni, azt mondta a doki, hogy minden rendben vele de én leszedettem. Tenyleg ne volt vele gond.
2018. febr. 5. 01:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy jobb félni, mint megijedni. Én leszedettem már 4-et, rossz helyen van/fura formájú címszóval, szerencsére egynek sem volt baja, viszont barátomon egyszer találtam egy csúnyát és annak sajnos igen. Azóta elég komolyan veszem ezt a dolgot és erre tudok csak biztatni mindenkit, mert hamar elkapva akkor sem lesz gond, ha ne adj isten tényleg rosszindulatú. Igen sanjos itt is másfél-2 hónap az időpont, esetleg magánrendelésre tudsz elmenni, illetve nálunk van olyan lehetőség is, hogy a háziorvos ad a kórházi bőrgyógyászatra beutalót és úgy ellátnak rögtön. Nem akarlak ijesztgetni, meg alaptalanul mondani rosszakat, de sajnos hallottam már pár olyat, hogy nyom nélkül elmúlt az anyajegy, de utána már az áttétből tudták kimutatni, hogy melanomából indult, ami egy halvány folt volt de azóta eltűnt. Szóval az sem jó feltétlenül, ha elmúlik. Persze az is előfordulhat, sőt, valószínűbb, hogy csak egy csípés, de tényleg jobb megnézetni. Én is nagyon fehér bőrű vagyok sok anyajeggyel, így átérzem a dolgot. Vigyázz a bőrödre, az a legfontosabb, én pl soha nem napozok és szoláriumozok, de ha napoznál akkor a magas faktorszámú fényvédőkrém számodra is elengedhetetlen.
2018. febr. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, egyetertek veled és mindenképpen elmegyek borgyogyaszhoz. Csak nyilván megijedtem. Vannak sokkal csúnyább anyajegyeim. Ez egy halvány, szabályos és elég kicsit volt mindig. Remenykedek, hogy magától lehuzodik a pirossag rola. Főleg azért, mert mellette is a semmiből van egy ilyen piros pötty. De persze megnezetem csak rossz most várni. A munkahelyem miatt egyből rohanni sem tudok.
2018. febr. 5. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!