Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a torkommal? (kép)

Mi lehet a torkommal? (kép)

Figyelt kérdés

Egy hete vettem észre körülbelül egy furcsa dolgot a torkomban. Holnap megyek fül- orr gégészetre, mert édesanyám szert mandulagyulladásom lehet. (Többször voltam beteg az elmúlt időszakban.)

Szerintetek mi lehet?

[link]



2018. febr. 11. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egyszer ilyesmi. Fájni nem fájt, de elmentem dokihoz, aki azt mondta, hogy ki kell venni a mandulámat, beszéljünk meg időpontot. Azt mondtam, hogy én előbb erre alszom egyet.

Akkoriban azt hallottam, hogy Magyarországon valami háromszor annyi mandulaműtétet végeznek, mint máshol - a hálapénz reményében. Ráadásul régen egyszer a gyerekorvosom azt mondta egy tüszős mandulagyulladás kapcsán, hogy ha még egy olyan lesz, akkor ki kell majd venni. Olyan viszont (40 fokos lázzal járó, injekciókat igénylő) nem volt, csak ez a fehér izé mindenféle fájdalom nélkül. Úgyhogy nem is mentem vissza, azóta is megvannak a manduláim.

2018. febr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem piros a torkod,szerintem a mandulád sincs begyulladva.Nem hinném,hogy tüszős.Ami látszik,én mandulakőnek nézem inkább.Sokaknak van ilyen.Amúgy ártalmatlan,de rossz leheletet okozhat.Próbáld fülpálcikával kipiszkálni.Most lehet kiszedik a gégészeten,de,sajnos visszatérő dolog.Öblögesd a torkod sós vízzel.A manduláid nem lyukacsosak,nem nagyok,ezért nem kell egyből kivetetni.

Nekem is volt régebben mandulakövem,rendszeresen eltávolítottam,öblögettem és megszünt.Most tiszta a torkom.Te mennyi idős vagy?

2018. febr. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is mandulakő
2018. febr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Két hónap múlva leszek 18. A doktornő szerint valami faggyút termel a mandulám, az javasolta szedegessem ki magamnak, tehát nem komoly. :)
2018. febr. 12. 16:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem piszkáltam, nem is piszkálnám a kérdező helyében sem, valahogy eltűnt magától. Csak akkor egyszer volt.
2018. febr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Ilyen büdös darabok szoktak lenni a torkomban kiszoktam piszkálni!!
2018. febr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!