Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cushing-koros betegek tapaszta...

Cushing-koros betegek tapasztalataira lennék kiváncsi?! Addig amíg nem kapok rendes diagnozist tudok valahogy fogyni? Hogyan kezelitek a depressziot? Amúgy mitől alakul ki ez a betegség? Mindenképpen műtenek ha daganat van az agyalapi mirigyben?

Figyelt kérdés

Az én történetem: 23 éves vagyok. 2009 március környéke fele kezdődött Kb. 7 hónap alatt 25 kg híztam. Fel sem fogtam mi történik velem. Csak annyi tünt fel hogy hízok. Augusztusra már nagyon

elhíztam. Szeptemberben vőlegényem elhagyott. :( Valószinű hogy ezért. Ennyit értem neki! Szeptemberre már nagyon durván depressziós lettem. Azóta is iszonyatos hangulatingadozásaim vannak, magas vérnyomás, striák a hasamon csípőmön, arcom szőrösödni kezdett izomgyengeség, erős hajhullás, alvászavarok, táplálkozási zavarok (alig eszek valamit még is úgy érzem szétszakad a hasam) homályos látás, fejfájás stb...... Mióta haza költöztem a szakítás után 7 hónap telt el. Azóta járok kivizsgálásokra mert édesanyám elrángatott (magamtól nem mentem volna el, páromnak meg nem tünt fel v nem is érdekelte mi van velem.) Nagyon lassan haladok. De magas lett a kortizolom és az ACTH. Orvosom szerint Cushing-koros vagyok és műteni fognak. Most voltam Sella MR vizsgálaton. Várom az eredményt. Mindenképpen műtenek ha van adenoma az agyalapi mirigyben?

Lehet valamit tenni addig is hogy fogyjak? Mert amúgy alig eszek (probálok egészségesen táplálkozni kerülni a szénhidrátot de úgy érzem most megint hízni kezdtem.). Mikor haza költöztem ledobtam 13 kb-ot szerintem a szakítás miatt minimális volt amit ettem. Megőrülök úgy érzem!!!!! Gyűlölöm magam és a testem! Rettegek kilépni az utcára. Pedig vannak nálam sokkal kövérebbek, de nem tudom elfogadni magam! Ha valakinek van hasonló tapasztalata kérem írjon!!! Nagyon köszönöm előre is!


2010. jún. 7. 18:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Szia:) hála Istennek a betegséggel kapcsolatos személyes vagy akár indirekt tapasztalatom nincs. A kérdésedre válaszolva, hogy mitől alakul ki a betegség, azt mondhatom (habár lehetséges, hogy már utánaolvastál vagy az orvos elmondta), hogy a mellékvese-kéreg egy hormonjának, pontosabban a glükokortikoidoknak (kortizol, kortikoszteron) a túltermelődése okozza. a testsúlygyarapodás mellett bizonyára a vércukorszinted és a vérnyomásod is magas.. (?)

nem biztos, hogy valamely kis mértékben is hasznos volt a válaszom... de kitartást kívánok!

2010. jún. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Az előző a Cushing-szindrómáról írt (az a lényege, hogy sok a kortizol a vérben, ált. mellékvesekéreg hyperplázia, -adenoma vagy -carcinoma miatt), ezzel ne foglalkozz sokat, mert neked "Cushing-kór"-od van (sokszor még orvosok keverni szokták a "kór" és "szindróma" szavakat), ami kifejezetten arra vonatkozik, hogy az agyalapi mirigy túl sok ACTH-t termel (általában adenoma miatt; az adenoma egy jóindulatú daganat, mely ebben az esetben hormont is termel). Az ACTH pedig serkenti a mellékvesének a kortizol elválasztását.

Ennek a tüneteit nem írom le, mert nagyjából pont azok, amik neked vannak (de még fokozott az esély a fertőzésekre, cukorbetegségre és csontritkulásra is).


A kezelés lehet gyógyszeres és/vagy műtéti (az MR-vizsgálaton sok múlik, hogy kell-e műteni).


A jó hír, hogy az idő folyamán az összes tünet el fog múlni (Nekem is volt egy ismerősöm, aki igaz, nem Cushing-kóros volt, de egy betegsége miatt rengeteg kortizolt kapott, így ugyanaz lett vele, mint veled. És miután a kortizolt fokozatosan elhagyták, a tünetek hónapok múlva elmúltak.)

2010. jún. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen nekem Cushing-korom van. Vagyis nagy a gyanúja. Az MR eredménye után már többet tudok. Vérvizsgálatok alapján kortizolom és az ACTH lett magas. Az orvosom azt mondta műtenek de.... akkor ez még nem biztos? Ő annyira biztosra mondta. Adenoma méretétől függ? Addig amúgy nem tudok semmit sem tenni amíg nem kezelnek (fogyás)? Fu nagyon nehéz és már nagyon türelmetlen vagyok! Egyfolytába kínozom magam étkezés területén, de hát hiába. Nagyon köszönöm a válaszokat!Természetesen várom hogy még írjatok!!!
2010. jún. 8. 10:04
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja még ilyet is hallottam hogy tartós stresszes életmódtól is kialakulhat a betegség...Ez igaz?
2010. jún. 8. 10:37
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 24 éves vagyok, és diagnosztizált hipofízis adenomám van 22 éves koromtól. Nekem a prolaktin szinten magas, azaz folyik a tejem, valamint én is elhíztam, 10 kg-t szedtem fel, ami sehogyan sem akar lemenni, őrült fejgörcseim vannak, fáradékony vagyok, depressziós én is, valamint már valahogy beállt a menszeszem, de az elején azt is eltolta, kimaradt, stb. A fejem ugyanolyan, mint a Cushing-kórosoké, a teli holdvilág arc rajtam is észrevehető, a régi bájam eltűnt.

Ezek mellett lett még petefészekcisztám, amit tavaly kivettek, valamint a méhemben egy mióma.

Na most ezekkel együtt sem biztos, hogy engem műtenek majd, mert kockázat-haszon mérlegelést kell folytatni. A Cushing-kórban is mindig az orvos dönt, és ha ő úgy találja, akkor szükséges a műtét.

Mivel az én adenomám másfajta, mint a tiéd (tejtermelő adenoma), ezért én gyógyszerre vagyok most beállítva, ami nem egy leányálom (napi okádás, stb).

A gyermekvállalás sem lesz egyszerű dolog, miután az orvos közölte velem, hogy a legjobb fogamzásgátló az én betegségem, és ha össze is jön, ki tudja, milyen lesz.


Sok kegyelmet és kitartást kívánok Neked! Ne feledd, minden adenomatípus más, így az én történetem nem példa számodra!


24/L

2010. jún. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Kérdező mi lett veled???????????????

Én is 3 éve benne vagyok, összesen 40 kilót híztam, abból 17 kiló fel-le ugrál :(

borzalmasan felborítja, tönkre teszi az ember életét!

2011. máj. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mi lett velem? :) Most már tudok újra mosolyogni! Cushing-kórt diagnosztizáltak, vagyis agyalapi mirigyen volt az adenoma ("jó" indulatú daganat). 2010 júliusában megvolt a műtétem Bp-en. Lassan egy éve. 20 kg-ot fogytam. Annyira örülök h túl vagyok a műtéten! Hihetetlen! Sokkal jobb a közérzetem és bízom benne h így is marad! Bár a bőröm nagyon csúnya lett, (striák, hízás-fogyás :S) Fél évente vissza kell járnom kontroll, hormon beállítás. Ha valakinek valami kérdése van szívesen válaszolok! :)
2011. jún. 15. 10:16
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia, mekkora volt az adenomád mérete?

Örülök, hogy minden ok! :)

2012. jún. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) (10 X 14 mm-es volt az adenoma)
2012. jún. 15. 10:55
 10/12 anonim ***** válasza:
Még azt megkérdezhetem, hogy mennyi volt a reggeli acth és kortizol szinted?
2012. aug. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!