Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvos napi 20 szem orvossag...

Az orvos napi 20 szem orvossagot irt fel. Nem karos ez?

Figyelt kérdés
2018. febr. 18. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miből írt fel napi 20 szemet?? Biztos, hogy nem értettél félre valamit?
2018. febr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem, mandulagyulladas😑... reggel 5 orvossag, delben megint 5, este megint 5, es napkozben meg 4 az egyikbol.... vagyis 19
2018. febr. 18. 16:25
 3/11 anonim ***** válasza:
Értem, és mi a neve az orvosságnak?:-)
2018. febr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Parasinus, augmentin(!!!) , reuprofen, septolete, homeogene
2018. febr. 18. 16:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Wow...:D Szóval szedsz egy homeopátiás sz..rt, kétféle fájdalomcsillapítót, egy torokfertőtlenítőt, és az egyetlen értelmes cuccot, az Augmentint. Esküszöm, azt hittem, valahonnan kotort elő Vegacillint, azt tömi beléd marokszám - mellesleg több értelme lenne, mint a homeopátiás bizbaznak.

nem tisztem felülbírálni az orvosodat, úgyhogy a következőket tudom írni:

1. A mandulagyulladásod valódi, oki gyógyszere az Augmentin nevű antibiotikum.

2. Az első 2-3 napon indokolt lehet a nemszteroid fájdalomcsillapító adása, láz- és gyulladáscsökkentő hatása is van. Mint minden gyógyszernek, ezeknek is vannak/lehetnek mellékhatásaik, ezért csak a szükséges ideig és adagban adandó. A Parasinus és a Reuprofen is ebbe a gyógyszercsaládba tartozik, elsőnek a paracetamol, a másiknak az ibuprofen a hatóanyaga. Nem igazán értem, miért adott kétfélét is.

3. A septolete torokfertőtlenítő, rásegíthet a gyógyulásra, közérzet javítására a te esetedben is, de alapvetően vírusos garatgyulladásokra szokás alkalmazni, természetesen antibiotikum nélkül.

4. A Homeogene homeopátiás szer. A homeopátiás szerek hatásosságát semmilyen releváns vizsgálat nem támasztja alá, amiben egyébként nincs is semmi meglepő, ismerve ezen szerek készítési metódusát. Semmi nem indokolja a szedését, különösen, hogy az adekvát terápiát (Augmentin) megkapod.

2018. febr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na de... faj a torkom, hasam es fejem is....
2018. febr. 18. 17:50
 7/11 anonim ***** válasza:
A torkod persze hogy fáj, ha egyszer mandulagyulladásod van.:-) Mióta szeded a gyógyszereket?
2018. febr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
augmentin(!!!) , homeogene csak tegnaptol, a tobbit csutortoktol....de semmit nem javulok... amugy , furodhetek igy mandulagyulladasosan, vagy inkabb ne?
2018. febr. 18. 18:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor még légy türelemmel, viszont legalább a Reuprofent bátran elhagyhatod. Az egyik mellékhatása a gyomornyálkahártya irritációja, és tök fölösleges. Nem látom értelmét a septolete-nek és a Homeogene-nek se, de mindegy.:-) Kádban nyugodtan fürödhetsz otthon, nyilvános fürdőbe inkább ne menj.
2018. febr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom
2018. febr. 18. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!