Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik orvosi ismereteket gyűjtenek?

Figyelt kérdés
Nem akartok orvosok lenni, csak érdekelnek titeket az ilyen dolgok. Honnan szerzitek az ismereteiteket, és konkrétan mi érdekel titeket leginkább?

2018. febr. 20. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel érintve vagyok, nyugtató függőség, elvonás, agyi receptorok, szinapszisok működése, gyógyulása érdekel. Mivel az orvosok nem mondtak erről semmit, kénytelen voltam magamtól megtanulni. Miután elolvastam róla vagy 2000 oldalt, meg is tanultam. Neten minden fent van, főleg külföldi szakemberek tájékoztatóit, illetve sorstársak tapasztalatait olvastam.
2018. febr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Totál nem érdekelne, ha nem lennék érintett...

Sőt, akkor sem olvasnék, tájékozódnék, tanulnék, ha az orvosoknak más lenne a hozzáállásuk, és pláne a módszereik, és ha megfelelően tájékoztatnának. De nem így van sajnos. :(

Az első válaszolóhoz hasonló cipőben járok.

Tavaly júniusban diagnosztizáltak nálam Hashimoto-thyreoditist, ami egy autoimmun betegség, a szervezet fokozatosan elpusztítja a saját pajzsmirigyét. Kb. minden 10. embert érinti, inkább a nőket, és az esetek jó részében nem is tudnak róla, csak már idősebb életkorban. Fiatalon csak akkor, ha "véletlenül" kiderül, mert pl. nem jön össze a babaprojekt, vagy ha olyan erős tünetek vannak, amik miatt nem a sötétben tapogatóznak az orvosok.


Nekem azt mondták, a folyamat nem megállítható, előbb-utóbb el fog pusztulni az egész pajzsmirigyem, DE SEMMI GOND, mert a pajzsmirigyhormonokat lehet mesterségesen pótolni, így ezzel a betegséggel ötezer évig is el lehet élni. Hurrá.


Csakhogy eltelt kb. fél év, és az előzőleg meglévő tüneteim közül csak kettő vagy három múlt el, és jött helyettük több más tünet. Aminek ugye nem is lenne szabad elvileg, hiszen pótolva van a pm-hormon... És a TSH-m is normalizálódott, tehát elvileg "jól voltam", gyakorlatilag meg nem.

Ezért kifizettem egy privát labormérést, amiből kiderült, hogy a szervezetemben lévő gyulladás erősödött. Kétségbe estem, és elkezdtem a neten keresgélni. Kiderült, hogy a Hashi korántsem az a kis ártatlan betegség, aminek mondták, hanem épp ellenkezőleg. Az igaz, hogy évtizedekig el lehet élni vele, csak vagy húszféle tünettől szenvedhet az ember, ill. más autoimmun betegségek kialakulásának is nagyobb az esélye. :(


Én is rengeteget olvastam, és olvasok is még mindig, főleg angol nyelvű oldalakat, mivel rátaláltam a funkcionális orvoslásra, amely teljesen máshogy áll a betegségekhez: nem a tüneteket próbálja elfedni vagy megszüntetni, hanem a betegség okát, gyökerét keresi, és azt próbálja kezelni. Rengeteg pozitív tapasztalat van, hogy igenis meg lehet gyógyulni ebből a betegségből, sokaknak sikerült, másoknak pedig legalább mérséklődött a gyulladás, és enyhültek a tünetek. Úgyhogy most ezt az utat kezdtem el, és remélem, hogy sikerülni fog. :)

2018. febr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!