Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fantom fájdalmak mindenhol?

Fantom fájdalmak mindenhol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megpróbálom röviden leírni. Fantom fájdalmaim vannak az egész testemben, és itt egy kicsit mást értek.


Leginkább a derék-comb-térd trióra megy rá, de időnként máshol is fáj. Szóval a lényeg:


Teljesen véletlenszerűen, megjósolhatatlanul fájdalmat érzek, amelyek 10 másodperctől 10 percig is eltarthatnak. Például:


Megyek le a lépcsőn és hirtelen a térdem hátsó része (a hajlatnál) elkezd fájni amikor hajlítom a térdemet. Nem az a nagyon durván fáj, de azért zavaró. És van, amikor pár másodperc után, ahogyan jött, úgy el is múlik, van amikor 5 percen át tart.


De volt pl olyan is, hogy ugyanígy elkezdett hirtelen fájni, megálltam 1 percre, majd utána megint elindultam és minden oké volt. És én meg így WTF???


Ugyanez van a combomnál. Deréktől lefelé pár centire van amikor székből felállás után/járás közben elkezd sajogni és ilyenkor kicsit bicegek, majd eltelik egy kicsi és elmúlik.


Jobb vállamat eltörtem 2 éve, érdekesség, hogy mégis a bal oldali fáj.


Van, amikor elalszom, illetve alvás közben jön rám. Az is érdekes. Bal oldalamon fekszem érzem, hogy kezd fájni a bal vállam, így átfordulok jobb oldalra (és úgy alszom egész éjjel), reggel mintha nem lenne porc a bal vállamban annyira fáj, annak ellenére hogy amint a legkisebb fájdalmat is éreztem nem aludtam rajta!


Aztán a másik féle probléma, amikor a bal vállamat nem tudom felemelni. Ez is ilyen WTF??? Ez 1-2 napig tart, míg amikor elalszom az 2-3 napig.


Utóbbi meg úgy alakul ki, hogy 2 óra alatt, egyszerűen "bakker nem tudom felemelni a karomat" mert a vállam és a bicepszem vállam felé eső részénél fáj, mintha előzőleg tették volna vissza. Pedig a bal vállam soha nem ment ki! Soha!


Ilyenkor mintha egy fegyvert töltenék újra. Felkaromat bal kezemmel felemelem, - szerencsére sikerül megtartani fájdalom nélkül - majd a jobb kezemmel a bal alkaromat is kinyújtom.


Másik eset, amikor ülök órán picit hátradőlök, majd előre és "bakker nem kapok levegőt" vagy fáj a levegővétel. Megrázom magam és rövidesen utána "minden rendben lesz".


Mik ezek? Véletlenszerűen nem bírom felemelni a bal karomat, "kikapcsol a térdem/lábam" bicegek pár percig miatta, időnként fáj a levegővétel.


Térdemnél pl olyan is volt, hogy hallottam hogy "kattant egyet" a hajlatban, és fájt. Pár sec utána megint kattant és megint jó volt. Olyan érzés, mintha egy műanyag tengely kiakadna meg vissza...


Orvosnál voltunk, röntgen nem mutatott ki semmit. Jobb vállamnál szalagnyúlást állapítottak meg (mivel eltörtem pár éve), és könnyített tesit kaptam.


Orvosnak elmondom, felír valamiféle porcerősítőt, ami vagy jó vagy nem. Volt amikor utána tényleg jobb lett, volt amikor nem is éreztem hatását.


Jah meg ami a legeslegdurvább:


Időnként van olyan, amikor kihúzom magam, hogy a derekam aljától a nyakamig kicsit megfeszülök, majd "megrázkódom" kicsit, ergó átfut rajtam a hideg és feláll a szőr a kezemen.


Az a helyzet ezzel.kapcsolatban, hogy mindegy hány fok van. -20 fokban ugyanúgy megtörténik mint szobahőmérsékleten, vagy a 40 fokos buszon.


Lényegében magamtól is elő tudom idézni, sokszor, és a többiek sosem értik miért "rázkódom".


Mik ezek a véletlenszerűen jövő-menő fájdalmak?


2018. febr. 20. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:

A fantomfájdalom mást jelent, azt arra mondják, ha valaki egy elvesztett végtagjában (pontosabban annak helyén) érez fájdalmat.


A te fájdalmad valódi és oka is kell, hogy legyen. Fibromyalgia, például. De csak egy szakember tud pontosat mondani. Ne sajnáld rá a pénzt, keress olyan orvost, aki ki is akarja deríteni, mi a bajod, nem csak felírogatja a porcerősítőket.

2018. febr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A fantomfájdalom esetén az elvesztett végtagban érzi a fájdalmat. Amikor a csonkban érzi, az nem fantom.

Fáslizás, tükör terápia, masszírozás, csonkharisnya vagy egy jobb harisnyanadrág segíthet.

2018. máj. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!