Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jó ez a vérnyomás?

Jó ez a vérnyomás?

Figyelt kérdés
113/71 pulzus 93. Nyugalmi állapotban.Azért kérdezem mert valamelyik este arra keltem hogy vérzik az orrom és arra gondoltam hogy hirtelen ugrott meg a vérnyomásom .Illetve még az a kérdésem hogy ez lehet annak az oka hogy könnyen lesznek zúzódások rajtam.Persze ezt magyarázhatom azzal is hogy focizok. 14/l A válaszokat köszönöm
2018. febr. 27. 22:04
 1/3 anonim válasza:

Ezek az értékek nagyrészben függnek az életkortól, magasságtól, testsúlytól, és a genetikától. Alapjáraton ez egy teljesen normális érték, abszolút nem mondható magasnak.

Az orrvérzés bármitől lehet, ennek a kialakulása is lehet örökletes, ami idővel kinőhető. Ha sűrűn fordul elő, érdemes orvoshoz fordulni vele aki írhat fel rá gyógyszert.

2018. febr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A normál vérnyomás 120/80 a tiéd picit alacsonyabb ami semmi problémát nem okoz. Jobb ha alacsony. A normál pulzus 72 nyugalmi állapotban. Így az kicsit magas. De sokminden befolyásolhatja pl. Izgalom, stressz, kóla, fekete tea fogyasutás stb. Figyeld meg máakor milyen

Ha mindig ilyen magas nyugalmi állapotban említsd meg a házi vagy iskola orvosnak. Az orrvérzésedet nem ez okozza. Az lehet enyhe vérzékenységtől. Van erre irányuló vizsgálat. De lehet semmi bajod. Ennyi idős koromban nekem is gyakran vérzett aztán kinőttem

2018. febr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És azt is köszönöm szépen hogy ilyen kedves és értelmes válaszokat kaptam.:) Egyre több a bunkón valaszoló szóval tényleg köszönöm! :)
2018. febr. 28. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!