Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fül-orr gégészeten végeznek...

Fül-orr gégészeten végeznek nyaki ultrahangot? Nyakon felül két oldalt csomó, normális?

Figyelt kérdés
Hali észrevettem,hogy az állam alatt a nyakam "tetején" a gégét követve két oldalt van nagyobb gumó. Gondolom normális mirigyről van szó,ha két oldalt is ott van,de elég nagynak érzékelem őket. Meg alapból nem is gondolom ,hogy ez ennyire kitapintható lenne,vagy igen? Ez normális? Nem tudom,hogy menjek e el ezzel az rovsohoz,mi van ha ez mindenkinek ott van? Ha viszont nem normális akkor csinálnak ultrahangot? Vagy inkább menjek rögtön magánba ultrahagnra? Csak azért tűnt fel a dolog ,mert kb 5 hónapja gyakran fáj nyelésre egyik oldalt a torkom,nem állandó és van,hogy hetekig semmi.
2018. márc. 1. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Házi orvoshoz,de ezek nyirok csomók .
2018. márc. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Uh igen nyirokcsomó nem tudom miért a mirigy jutott eszembe :D Szóval neked mekkora ? Te is ki tudod tapintani rendesen? Nekem elég nagynak tűnnek tapintásra.De nem akarom kinevettetni magam ezzel a dokinál
2018. márc. 1. 19:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valami gyulladás van a szervezetedben, olyankor duzzadnak meg a nyirokcsomók. Háziorvoshoz menj el nyugodtan, tud segíteni.
2018. márc. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezek a test szűrőberendezései .Hol eltünnek ,hol elő jönnek .Azért nem árt házi orvosnak megmutatni .
2018. márc. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Már 2 hete biztosan ott van,akkor vettem észre véletlenül,mert soha nem szoktam ellenőrizni az ilyenekt.

Betegnek nem érzem magam,tehát más bajom nincs.

Valaki leírná,hogy ő a sajátját ki tudja tapintani?Ha igen milyen nagyságú?

2018. márc. 1. 19:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Több minden okozhatja, nekem pl volt egy torokgyulladásom, utána nagyobbodtak meg, nem csak kettő, több is. Szabad szemmel is láthatóak voltak hónapokig. Váll ízületi gyulladásom is van és mikor fáj a vállam, a nyirokcsomóim is megduzzadnak. Menj el dokihoz.
2018. márc. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Háziorvosodhoz menj el. Ő kiír vizsgálatokat, ha indokoltnak látja.
2018. márc. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Egy mindenre kiterjedő vérkép nem árt, de gyanítom ezen már túl is vagy, ha háziorvoshoz elmentél. Mi történt azóta?
2018. nov. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem voltam háziorvosnál csak a fül orr gégén. Ahol a nő azt mondta,hogy szerinte nincs semmi baj, a gumo azóta is ott van és bazi nagy.Viszont azt mondta,hogy abnormális a szívverésem amit amúgy már sokan mondtak és inkább azt vizsgáltassam ki. Nem mentem vele sehova,vagyok ahogy és próbálok nem figyelni ezekre.
2018. nov. 30. 12:51
 10/10 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen menj el háziorvoshoz, meséld el neki a dolgot, és kérj tőle egy vérképet, ha valami csoda folytán nem ajánlaná fel... az csak egy szúrás, ez meg az egész életed. Más ''tüneted'' nincs?
2018. nov. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!