Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az az érték amikor már...

Mi az az érték amikor már vénásan adják a vasat?

Figyelt kérdés
2018. márc. 6. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan. De szerintem csak akkor, ha a tabletta valamilyen okból nem szívódik fel rendesen, tehát pár hetes vasbevitel után sem éri el a vasszint a normál értéket.

Ha most épp szedsz vastablettát (vagy fogsz a közeljövőben), akkor étkezésektől lehetőleg távol vedd be, tejesektől mindenképp, és lehetőleg C-vitaminnal, az segíti a felszívódást. Pluszban fogyassz minél több természetes vasat, pl. máj, fehér húsok, sóska, spenót, amaránt.

2018. márc. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hónapokig kellett tablettát szednem, egy ideig jó is volt minden, de mostanában nagyon rosszul vagyok már az ájulás szélén, voltam orvosnál és felszívódási zavarrol beszélt meg újra elkuldott vérvételre
2018. márc. 6. 21:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Na, hát akkor az új labort csináltasd meg mielőbb. Ha nagyon alacsony lesz az érték, akkor tényleg valószínű a vénás. De ne aggódj emiatt. Egy ismerősömnek ötször vagy hatszor kellett mennie, pár hetes különbségekkel. Hatékonyabb, mert ugye egyből a vérbe kerül a vas.

De addig is - és utána is - egyél vastartalmú kajákat, amiket írtam, meg nézz utána, hogy mi van még.

És azt sem ártana kideríteni, hogy miért nem szívódik fel rendesen; lehet, hogy kialakulóban van valamilyen gyomorproblémád, azt meg minél előbb kideríted, annál jobb.

2018. márc. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Utána olvastam mindennek😀

És megvan a labor eredmény

2018. márc. 15. 19:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Na és milyen lett?

És a felszívódási zavarral kapcsolatban sikerült már kideríteni valamit?

2018. márc. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kiderult hogy nincs is vashianyom. De akkor nem tudom, miért vagyok időnként olyan álmos, hogy egész nap aludnék 😱
2018. márc. 15. 19:46
 7/7 A kérdező kommentje:
Hajam eléggé hullik, szerinted hová menjek? Azt gondoltam, hogy a vas miatt, de akkor nem.
2018. márc. 15. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!