Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pszichológushoz küldtek de mi...

Pszichológushoz küldtek de mi van ha összeveszek vele és nem értek egyet a leletteL?

Figyelt kérdés

Szerintem valós szervi tüneteim vannak, szakorvosok szerint meg hipohonder vagyok...

Pszichológus ilyenkor miben tud segíteni?


2018. jan. 1. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Beszélget veled. Ne legyél vele bunkó, ők normális és okos emberek. Jó tapasztalatot fogsz szerezni, ne ásd el előre.
2018. jan. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor vizsgáltasd ki még magad arra az általad vélt szervi gondra (maszek úton), és utána menj pszichológushoz.
2018. jan. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Maszekba nem csinálnak olyan vizsgálatot mint amilyenre én gondolok.

Beutalót azért gondolom tud adni... ? Vagy köteles-e adni?


Ha a beteg az mondja hogy x baja van és ezzel lehet kivizsgálni de csak beutaló kéne de senki nem ad mert biztos beképzelem?

2018. jan. 1. 13:09
 4/8 anonim ***** válasza:

A pszichológus nem orvos! Nem fog neked beutalót, vagy gyógyszereket felírni, aki megteheti, az a pszichiáter.


A pszichológus lelki eredetű problémákkal, azok feltérképezésével és megoldásával foglalkozik. Ötletem sincs, hogyan képes egy hipohonderen segíteni, de ez csak azért lehet, mert én egyik sem vagyok, így nem találkoztam ezzel a helyzettel. Légy vele normális, ők intelligens, közvetlen és kedves emberek, akik kizárólag segíteni szeretnének, ne akarj okosabb lenni se náluk, se az orvosoknál ezen a területen, mert így csak tovább mélyülsz a problémába és senki nem fog tudni segíteni.


Ha a pszichológusod kideríti, hogy te valójában nem is vagy hipohonder, akkor elküldenek rendes szervi betegségekkel foglalkozó orvosokhoz, vizsgálatokra. Ha meg mégis az vagy, engedd hogy segítsen.

2018. jan. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt hittem ugyanaz! Pszichiáterhez szól az időpont.
2018. jan. 1. 14:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy felőlem lehetsz hipochonder is de manapság gyakori "ellátás" hogy simán annak nyilvánítják a beteget oszt dögöjlön meg.
2018. jan. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ép ez az, esetleg ha tényleg valami ritka baja van az embernek akkor rögtön lelkibaj ez a válasz...
2018. jan. 1. 14:34
 8/8 anonim ***** válasza:

1 éve én is "lelki eredetű" gondban szenvedek... Fülzúgás, pulzus, mellkasfájdalmak, koponyafájdalmak... RENGETEG orvosnál és kivizsgáláson voltam. Nem mondom, hogy 100%-ig makkegészséges vagyok, de azt sem, hogy halálos beteg, és amiatt vannak fájdalmaim. Ha az elején az orvosoknak többet hiszek, egy pár kört megspóroltam volna magamnak testileg-lelkileg-pénzügyileg. Persze még nincs lezárva a történetem. A jó pszichológusra még nem találtam rá, aki(k)nél voltam, nem segített...

Milyen panaszod van még? Írj nyugodtan privátot!

20/L

(Én vagyok, aki írta, hogy menj el még maszek úton vizsgálatra.)

2018. jan. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!