Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi szedi ki a vért a ruhákból?

Mi szedi ki a vért a ruhákból?

Figyelt kérdés
(nem tudom ezt milyen kategóriába kéne tennem)

2018. márc. 6. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Leszúrtál valakit, vagy csak menstruálsz? (Mindegy, mosd ki!) :)
2018. márc. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hideg vízbe kell minél előbb tenni.

Öblítő helyett ecetet használj mosáskor.

2018. márc. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A hidegvíz.
2018. márc. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lool csak menstruálok
2018. márc. 6. 19:21
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de a hidegvíz önmagában kiszedi?
2018. márc. 6. 19:22
 6/10 anonim ***** válasza:
A hideg ill. szobahőmérsékletű víz ill. mosószeres víz nem denaturálja a fehérjéket, így azok a fehérjétől könnyebben megtisztíthatók. Maga a vér, a hemoglobin ill. a hem, mint színezék erősen kötődik a textilszálakhoz, ezért utólagosan vagy fehéríteni kell vagy valamilyen komplexképző vegyülettel (pl. citromsav, EDTA) ki kell oldani a megkötött vasat (vashidroxid).
2018. márc. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hideg vizet folyamatosan folyatni rá, ha friss a vérfolt. Ha beszáradt, akkor csak fehér pamutbugyin működik a domestos, az összes többit tönkreteszi vagy kiszedi a színét.
2018. márc. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem amúgy a mosógépes mosás mindig kiszedte a vérfoltot, mert ugyebár hideg vízzel töltődik fel a gép először, aztán melegíti fel a vizet, és már a hideg vízben is forgatja a ruhákat a mosógép. Tehát akár 60 fokon mostam a cuccaimat, akár csak 40 fokon, mindig kijött a vérfolt akkor is, ha be volt száradva. Nem kellett előkezelni se semmivel a foltot.
2018. márc. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
jéghideg folyó víz. De lényegében csak a frisset.
2018. márc. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hideg vízben, és kicsit dörzsöld meg a foltot mosó szappannal majd utána hagyd 2 percig ázni aztán nyugodtan berakhatod a mosógépbe és normálisan halvány folt nélkül ki viszi... Nekem be vált
2018. márc. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!