Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi a stroke esélye?...

Mennyi a stroke esélye? Csökkenteni a kockázatot?

Figyelt kérdés
18 éves férfi vagyok. 65 kg testsúly, 182 cm magas. 24 órás vérnyomásmérő nemrég volt rajtam, teljesen jó értékek voltak, csak 2 szer volt a vérnyomásom a normális felett. Migrénes panaszaim kb 8 évesen kezdődtek el, aurás előrejelzés van, havi 1-2 roham. Nagypapám jobb keze, lába stroke miatt lebénult (már nyugdíjas volt). Kérdésem az lenne, hogy mennyire valószínű a későbbi stroke esélye nálam.

2018. márc. 7. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Örökölhető betegség az nem létezik! Génjeinkben csak az van kódolva, hogy a szervezet hogyan reagál az oxigénhiányos állapotokra. Ha sztrókot kapsz, azt csak magadnak köszönheted, na meg a felelőtlen táplálkozásodnak!
2018. márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálam is korán kezdődött a migrén. 20 év kutatás után rátaláltam a Cinie nevű gyógyszerre, amit azóta is használok, de szerencsére nagyon ritkán. Kezdeti tünet megjelenésekor beveszem, 1-2 óra múlva teljesen megszúnnek a tünetek. Ekkor még csak a tüneteket tudtam kezelni, a kiváltó okot pszichólogus segítségével találtuk meg. Azóta jól vagyok. Ne gondolj a strokera, mert bevonzod! Az bárkivel előfordulhat.
2018. márc. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A migrénnek és a stroke-nak semmi köze egymáshoz. Nem élheted le rettegésben az életed. Engedd el, az, hogy a nagypapád így járt nem irányozza elő a te sorsodat is.
2018. márc. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

utolsónak:az aurával járó migrénnek és a strokenak bizony van köze egymáshoz.

Ha odafigyelsz magadra(nem szívsz el napi 2 doboz cigit, mellé töménytelen alkoholt+zsírt zsírral) akkor nincs mitől félned,mert már a magyar átlagpopulációt is simán lekörözted

2018. márc. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, főleg az utolsónak. Egyáltalán nem cigizek és zsíros ételt nem eszek sokat max szalámit és levest. Halat és csirkét szoktam enni testzsír százalékom nem is írtam, az 8%.
2018. márc. 8. 18:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Szeretem amikor csak az a válasz felel meg egy kérdezőnek, amit hallani akar. Hát hajrá!
2018. márc. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Speciel 2 hasznos választ kaptam. Mégis megköszöntem mind. De jo mostantol elhiszem hogy nincs öröklődő betegség. Valamint a másik aki te vagy azt mondod nincs köze az aurás migrénhez, mikor ezt tudom hogy van köze. Csak azt nem hogy biztos lesz e strokeom tőle, ez lett volna a kérdés tárgya de úgylátszik egyesek úgy válaszolgatnak hogy a témához se értenek, de most komolyan... nincs öröklődő betegség? De kösz
2018. márc. 9. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!