Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek ha bele bolondul...

Mihez kezdjek ha bele bolondulok a bűntudatba?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban nagyon rossz kapcsolatban voltam a szüleimmel , apa dolgozott , anya tesómmal vagy egyèb dolgokkal volt elfoglalva , így èn elèg tàvol maradtam a csalàdtól. Anya szerette apàt , ezèrt is viselte nehezen , mikor dolgozott vagy haverokkal lógott ès csak aludni jött haza kèső este , hogy màsnap mèg koràn elmehessen. Anya nem bírta , úgy èrezte magàra maradt ès teljesen összeomlott. Többször zàrtàk pszichiàtriàra mert egyàltalàn nem volt magànàl (nem ismert meg minket , egyàltalàn nem beszèlt , remegès kapta el , mindez napokig ) Miutàn "meggyógyult" (nem ítèltèk közveszèlyesnek ) a csalàd meg jobban szèt hullott. Összetörtem , annyi keserves hónap utàn sem javult a helyzet , apa ha lehetsèges , mèg többet volt tàvol , anyàtól meg fèltem. Teljesen bezàrkóztam , nem beszèltem a baràtaimmal így elfordultak tőlem , ezekből sem tudnak mai napig semmit. Elkeseredèsemben interneten beszèlgettem....eleinte. Utàna eldurvultak a dolgok. Voltak akiknek 18+ kèpet is küldtem ( nem feküdtem le senkivel se semmi , csak kèpek voltak) , amièrt ma àtkozom is magam. Egyszerűen úgy èreztem , hogy a csalàdomra nem tàmaszkodhatok , mindenki anya miatt volt ideges , óvatosnak kellett lennünk , nehogy vissza essen. Ezèrt bíztam meg màsokban , màsok tàrsasàgàt kerestem ès mint mondtam , elèg r¡bancos dolgokat is műveltem. Borzasztóan megbàntam , èn nem ilyen vagyok. Ez az egèsz tartott kb 2 hónapig , talàn addig sem , èszhez tèrtem. Azóta semmi hülyesèget nem csinàltam , megszakítottam ezeket a kapcsolatokat ès talàltam egy fiút is akivel össze jöttem.Szerintetek el kène mondanom neki ?? Attól tartok nem làtnà àt az èn szemszögemből a dolgokat ès r¡bancnak nevezve itthagyna. A múlton nem tudok vàltoztatni , mègsem tudok tovàbb lèpni. Gondoltam senkinek semmit nem szólok csak tovàbb lèpek ès nostantól elkerülöm a hülyesègeket. Szerintetek , helyes lenne ? Nem bírnèk a szemèbe nèzni ha elmondanàm , pedig az az èrzèsem , hogy megbocsàjtana. Utàlnà amit műveltem , de ismer ès tudja , hogy èn nem ez vagyok. Kèrlek ne r¡bancozzatok , úgy viselkedtem , tudom de megbàntam ès èn egyàltalàn nem vagyok ilyen csak besokalltam ès rossz helyen vígasztalódtam.


**Mikor ilyen dolgokat kezdtem művelni , kèrtem segítsèget , pszichológushoz akartam menni , mert senkinek nem tudtam megnyílni ès kikèszítettek a törtèntek , apa viszont leszidott , hogy nekem nem fog orvost fizetni meg gyógyszereket , ne kezdjem a hülyesèget mert van mire költeni. Vègül nem engedett el.


2018. márc. 9. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyátalán nem kötelező elmondani, ez a te magánügyed

Egyátalán nincsen miért bocsántért esedezni hiszen nem is voltatok együtt

Lépjél túl a képeken már ezzel úgysem lehet mit kezdeni

2018. márc. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon szereted, és mindenképpen el akarod mondani neki, akkor inkább mutasd meg neki ezt a nagyon őszinte posztot, mondd el, hogy ezt te írtad, volt egy nehéz periódusod, fizikailag nem csináltál semmit, de az interneten lelki támaszt kerestél. Ne kérj bocsánatot, mert nincs miért, csak kérdezd meg, hogy ezt így el tudja-e fogadni. Szerintem, ha tényleg szeret, akkor nem lesz ebből gond.
2018. márc. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat , sokat segítenek.
2018. márc. 9. 20:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan csinálnak/csináltak ilyet, sokkal többen, mint gondolnád. Csak a többség soha nem vallja be, viszont sokan nem is szégyellik egyáltalán.

Nem azt mondom, hogy helyes és szép dolog intim képeket küldözgetni magadról, de azért annyira nem elítélendő, amennyire gondolod, és nem is ritka. Csak képek.

Ma már nem jellemző az, hogy valaki fiatalon megismeri élete szerelmét, és vele marad örökre, ahogy az se, ha valaki csak akkor szexel, ha stabil, hosszútávú párkapcsolata van. Van, de nem gyakori.

Ma már egyáltalán nem szokatlan az, ha valaki rendszeresen keres alkalmi partnereket. Fiúk, lányok, nők, férfiak, mindenki. És ők nem csak képeket küldözgetnek, hanem bizony jókat (vagy nem jókat) kefélnek egymással. Nem egy ismerősöm van, aki ezt full nyíltan felvállalja, és őszintén szólva, a kutya nem foglalkozik vele, hogy ők így élnek.

Ha pedig valaki úgy dönt, hogy komoly kapcsolatba kezd, és ezeket elmondja a párjának, akkor az számít legtöbbet, hogy szeretik e egymást.

Nyilván senki nem fog kifejezetten örülni annak, ha a párjáról kiderülnek dolgok (én hallottam már a tiédnél SOKKAL cifrább és durvább sztorikat is), de a többség ebből nem csinál ügyet, sőt, általában ilyenkor kiderül a másik félről is, hogy bizony neki is voltak dolgai.

Az intim képekkel azért kell vigyázni, mert ha az arcod is látszik a képeken, akkor azzal visszaélhet, akinek küldöd. Ha egyszer egy kép körbemegy, akkor azt már mindenhonnan töröltetni nem lehet, és az azért már ciki, ha esetleg az ismerőseidhez is eljutnak ezek a képek.

Ha nem vagy rajtuk felismerhető, akkor tulajdonképpen nincs miről beszélni. Felejtsd el, mintha sose történt volna meg. Senki nem tudja bizonyítani az ellenkezőjét.

Én nem tartom ezt olyan dolognak, amit be kell vallani. Mindenkinek lehetnek titkai, ha vannak ilyen sötét foltok a múltadban, azt nem kell feltárnod a párod előtt, csak mert "helyes lenne". Van, amit jobb nem tudni.

Mivel a jelenre és a jövőre már nincsenek hatással ezek a dolgok, nem érdemes bolygatni, szerintem. Mindenki csinál néha hülyeségeket, de van, amit nem kell megosztani másokkal.

Számolj el ezzel a dologgal magadban és kész. Megtörtént, buta voltál, megbántad, ennyi. Nem kell beszélned róla, nem kell foglalkoznod vele, nem is kell gondolnod rá. Semmi értelme rágódni rajta.

2018. márc. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy a legnagyobb hülyeség egy párkapcsolatban a múltat kitálalni a másik félnek.
2018. márc. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm , picit fèltem kiírni a kèrdèst , lenèző vàlaszokra szàmítottam. Egyelőre szerintem hanyagolom a tèmàt , sőt , ha fel sem jön , nem mondom el . Tudom , hogy vannak rosszabb dolgok is , meg az emberek többsège rosszabbakat is csinàl , de baràtom elèggè hangoztatja , hogy mièrt utàlja a lànyok többsègèt. (emiatt is ) Mennyire kell tartanom tőle , hogy egyszer lebukok ? "Előbb utóbb minden kiderül" -ettől tartok , mert eddig nem làttam pèldàt az ellenkezőjère.
2018. márc. 9. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!