Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tartsak kézben mindent...

Hogyan tartsak kézben mindent úgy, hogy közben nem bolondulok meg?

Figyelt kérdés

Hosszú és bonyolult történet, a lényeg, hogy szeptemberben kezdtem el egy 3 éves érettségi utáni képzést, 18 éves lány vagyok.Nos, erről a szakmáról mindenki azt hiszi, milyen könnyű, semmi elmélet nincs benne stb.És ez talán így is lenne alap esetben, de olyanokat tanulunk és olyan mennyiségben, hogy az már engem is leterhel, pedig én szorgalmas vagyok és szerintem megvan az intelligenciám is.

Napi 4 órát utazok, 8 óra a suli, fél 5-kor kelek, este érek haza, azzal a tudattal, hogy másnap 4 témazáró és 2 beadandó.Ebben persze kb. semmi olyan nincs, ami a szakmámhoz tartozna.

Ennek tetejében még ott van az is, hogy mindent le kell ellenőrizzek, mert volt, hogy nem írták be a jegyemet, beírtak hiányzónak stb.

Már szó szerint lapon vezetem, hogy mi mindent kell megcsináljak, de már ez sem segít, mert már annyi mindent le kell írjak oda is..hogy azt is elfelejtem, hogy mit kéne leírnom.

Eleinte csak ötöseim voltak, most 2 hete jött be az első 4-es és egy 3-as osztályzat is, ami konkrétan sírógörcsöt váltott ki belőlem, mert annyira megfelelési kényszerem van szüleim felé és magam felé is.Mert ezt az iskolát tényleg jól akartam végezni.

Hiányoztam eddig pár napot és most sok tárgyból a hiányzásaim százaléka nőtt és félek, hogy ezzel is probléma lesz..

Olyan szintre jutottam el olyan stressz szintre, amit már nem tudok kezelni, az egészségemről nem beszélve, folyamatosan eszek, de a stressztől fogyok meg remeg a kezem..alvási gondjaim vannak,mert ha alszom, bűntudatom van.

Itthon sem túl jó a helyzet, mondjuk az már vagy 15 éve így van..itthon is sokszor rengeteg házimunkám van suli után és hallgatom az üvöltözést meg azt a feszült hangulatot amit senkinek sem kívánok.

És akkor még ezek mellett ott van barátom, akivel 1 éve vagyunk együtt és imádom, imádok vele lenni, de ideges vagyok, sírok, vagy éjjel 3-ig tanulok.Hétvégén végig együtt vagyunk, de magamra gyakorlatilag annyi idő jut, hogy a lábamat nem tudom leepilálni, konkrétan meg edzeni sem tudok.Tisztára undorítónak érzem már magamat meg ezt az egészet..nem tudom, mit tehetnék ez ellen a folyamatos szorongás ellen, de ez már KIKÉSZÍT.

Ha valaki tudna tanácsot adni, annak megköszönném! :(



2015. okt. 31. 15:03
 1/1 anonim válasza:
Írd fel heti listára a teendőidet, úgy könnyebb lesz
2015. nov. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!