Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fájhat/görcsölhet be a...

Mitől fájhat/görcsölhet be a talpam?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vettem észre hogy amikor az ágyban fekszem és nyújtozkodok akkor a talpam közepének a belső oldala el kezd görcsölni, mint néha a vádlim is éjjel. Sokszor napközben főleg mostanában nincs nap, hogy valamelyik talpam ne fájna. Legtöbbször inkább a jobbon veszem észre. Leginkább olyan mintha középen el akarna szakadni. A balon pedig erős fájdalmat érzek ott ahol a görcsös fájdalmat is szoktam. Talpbetétet használok már évek óta, mert egyszer judo versenyen megsérült a bal lábamon a bütyök résznél. Nem rég a jobb lábamon is, de ott már repedés/törés is lehetett és azóta már telitalpasra lett cserélve a betét.
2018. márc. 12. 07:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Rengeteg információ van erről és érdemes lenne az ortopédiára menni. Persze lehet találgatni, de nem érdemes megvárni míg a tünetek erősödnek. Azt olvastam, hogy a rossz tartás, a vékony cipőtalp, a túlsúly mind hozzájárul a talp gyulladásához.

Hát azért biztos nem fáj, hogy a fáról jöttünk volna le ahogy néhányan gondolják korábbi majom mivoltunk miatt. De tény, hogy a sok beton, keveset vagyunk mezítláb és hát a cipők rossz minősége még ha talpbetét van is, más dolgok még akár a gerinc is okozhatja.

Talán ez most nem túl aggasztó probléma de egyre több ember küzd gyógyíthatatlan betegséggel. És hát még a legkisebb baj esetén is keressük a megoldást. A jó hír az emberiség számára, hogy maga a Teremtő hamarosan megszünteti az összes betegséget, szenvedést.

2018. márc. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!