Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miert nem tudjak felfogni a...

Miert nem tudjak felfogni a szüleim, hogy nem azért remeg a kezem folyton, mert ideges vagyok?

Figyelt kérdés

Sokan megjegyezték már, hogy remeg a kezem, de a szüleim egész nap ezzel b***sztatnak már hónapok óta. Ezerszer elmondtam nekik, hogy nincs semmi idegi alapja, és nem képesek felfogni.

Oké, persze, amikor nagy közönség előtt elő kell adnom valamit, akkor természetesen van bennem idegesség, de kiben nincs? Akkor tényleg érzem, hogy remeg a kezem, de egyébként nem szoktam, max ha mások szólnak, de akkor is teljesen természetesnek érzem.

Kiskorom óta így van ez az egész, de csak azóta nem hagynak vele, amióta volt egy baráti összejövetel, és apa kollégái megjegyezték ezt.

Nagypapám egyébként Parkinson kóros volt. Halála előtti 5 évre úgy eldurvult, hogy nem tudott egyedül enni, és miután nagymamám meghalt, fogadott maga mellé egy ápolónőt fél évre, majd elment valami magán öregotthonba, annyira nem bírt egyedül élni a remegő kezeivel.

Nem lehetséges, hogy tőle örököltem egyébként? De a fontos kérdés: hogy értessem meg a szüleimmel, hogy nem idegi alapon történik ez?


2018. márc. 14. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
15 evesen egyedul is elmehetsz s hazi orvoshoz, vagy menj az iskola dokihoz.
2018. márc. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Háziorvosnak mondtad már?
2018. márc. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem simán elképzelhető, hogy idegi alapon van ez, csak nem a pszichológiai, hanem neurológiai értelemben. Szerintem érdemes kivizsgáltatni, mert lehet szervi (akár idegrendszeri) oka.
2018. márc. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Felirt valami cseppeket meg 11 eves korom kornyeken, de nem hatott sokat, ezert abbahagytam.

Az orrom szokott verezni neha, ezzel esetleg nincs kapvsolatban valahogy? Amugy ugy erzem ez mindjart at lesz rakva egeszseg kategoriaba :D

2018. márc. 14. 14:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is remeg. Vashiány+ vérszegénység okozza nálam.
2018. márc. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Nálam is vashiányos vérszegénység okozta a kézremegést. Nem pszichés, hanem neurológiai vagy hiánybetegséged még lehet...
2018. márc. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Akármi is okozza, ki kell vizsgáltatni, mert egyáltalán nem normális. Nem vagy egészséges, ez teljesen biztos.
2018. márc. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szedj kalciumot, magnéziumot, és ha nem javul, doki! Lehet vérszegénység, neurológiai ok, bármi.

Egyébként hogy néz ez ki nálatok? Csak megjegyzik mikor elmennek melletted, hogy kislányom remeg a kezed? Egyik szülőd sem akart még ezzel orvoshoz vinni?

2018. márc. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem reg voltam vervetel, vizelet- es szekletminta leadason (2 hete) es nem eszleltek semmi gondot sehol, csak az derult ki, hogy a hgyholyagom be van gyulladva, de az meg nem kapcsolodik a kezremegeshez
2018. márc. 14. 15:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Neurológushoz kérj beutalót.
2018. márc. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!