Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lábszag illetve láb izzadás...

Lábszag illetve láb izzadás ellen van valami jó modszeretek ami meg tudná szüntetni?

Figyelt kérdés
2018. márc. 17. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Igazából ez attól függ, hogy mégis mi a probléma.

Egy hosszú nap után van lábszag(cipőben volt egész nap, mozogtál, stb.) ekkor érthető az, hogy lábszag van.

Megmosod vége.


Azonban ha alapból izzad, akkor háziorvos, aki ajánl valamit emellett beküld egy kivizsgálásra. Ami nem rossz ha van. :)

2018. márc. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sokáig büdös volta lábam, mert nem érdekelt a higiénia. Azóta semmi szaga nincs a lábamnak. Ezeket a tippeket azért írom le, hogy szemezgethess, ha valamelyik tetszik. Nem feltétlenül válik be minden mindenkinek, nekem ezek jöttek be:


1: csak tiszta lábbal és zoknival bújok bele a cipőmbe. Nem érintem a padlót, miután megmosom a lábam. Így nem lesznek olyan szennyeződések, amin a baktériumok tudnak szaporodni.


2: legfeljebb 5%poliésztert tartalmazó, de inkább 100% pamut zoknikat használok. Abba nem izzad bele annyira a lábam és jobban szellőzik.


3: a már büdös cipőimet lecseréltem


4: Munkahelyemen / iskolában jobban szellőző váltás cipőt használok váltás zoknival, utcán meg a meleg cipőmet télen. Nyáron, ha tehetem nyitott lábbelit hordok (dresszkód mentes munkahelyem van).


5: Reggeli cipőbe bújás előtt a lábfejem tetejét (nem a talpamat) 2-2 csik izzadásgátló deo stifttel megkenem, majd a talpammal az ellenkező oldalon lévő lábfejem tetejét megdörzsölöm. Így a teljes lábam izzadásgátlóval lesz ellátva, és nem fogok izzadni.


6: Edzős cipőmbe mindig tiszta zoknival, tiszta lábbal bújok bele, edzés után jól kiszellőztetem - semmi szaga, pedig 5 éve használom! Edzés után megmosott lábamat törölközés után rögtön a zokniba dugom és felveszem az utcai cipőmet, nem érintek vele semmi mást (sem padlót, sem padot, legfeljebb a papucsomat törölközés előtt.


7: Törölközéskor a lábujjaim közét jól megtörlöm. Ha bőr hámlást, vagy csípő érzést, vagy más gombás fertőzésre utaló jelet látok, azonnal bekenem canestennel. Cseppfolyós van az edzős táskámban, kenőcs meg otthon.


8: Ha úgy érzem, hogy egy-egy cipőmbe jobban izzadok, mint kéne, belülről kitisztítom (anya foszlányoktól) kicserélem benne a járó betétet és teszek bele némi hintőport (sima noname hintő port, amit a bringa gumihoz szereléséhez is szoktam használni).


9: 1-2 évente cserélem a cipőmben a talp betétet. Az csak sokkal olcsóbb, mint egy új cipő és nálam többnyire az a szűk keresztmetszet, ami hamarabb tönkremegy. És mivel a talpam izzadósabb, ezért azok hajlamosak a büdösödésre is.



Kíváncsi vagyok nektek milyen tippetek van a témában.

2018. márc. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-válaszoló, nem tudom hogy fiú v lány vagy e, de ezeket ki próbálom amiket írtál, én 48.órási sprayket használok..
2018. márc. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!