Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az emberi talp egy evolúciós...

Az emberi talp egy evolúciós tévedés (ha úgy tetszik Isten vicce), vagy az MBT cipő a hülyeség?

Figyelt kérdés
Ha az embernek gömbölyű talpra lenne szüksége, miért nincs ilyen talpa, illetve ha úgy egészséges, hogy a talp (nagyjából) egyenes, miért gondolják, hogy a gömbölyű talp segít?
2010. jún. 10. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szeintem ahhoz lehet ennek köze, hogy a városban folyton aszfalton, meg betonon rohangálunk és az emberi talpnak ez nem túl jó. Ugyebár, ez nem volt mindig így. Falun a mezítlábas gyereknek nem kell MBT cipő :)
2010. jún. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes kif. ez az "evolúciós tévedés". Most az evolúció akkor személy, vagy ha nem, hogy tud tévedni? :)
2010. jún. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

mielött kérdezel nem ártana azért elolvasni, hogy ők mit írnak magukról...


"Az MBT pozitív hatása a „természetes instabilitás” elvén alapul. Valójában ezek a pozitív hatások az MBT nélkül is elérhetőek azzal, ha egyszerűen csak puha, egyenetlen és természetes talajon sétálunk. Azonban a mindennapjaink során erre képtelenek vagyunk elegendő időt szakítani és energiát fordítani, ezért olyan alternatívákat kell találnunk, mellyel megőrizhetjük testünk egészségét. Az MBT viselése arra készteti a testünket, hogy megtartsa természetes egyensúlyát, ezáltal javítva a testtartást és a járásmintát, fokozva az izmok aktivitását, melyeknek egészségmegőrző szerepe szinte felbecsülhetetlen."

2010. jún. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ó, így már világosabb, köszönöm!
2010. jún. 10. 12:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az MBT és a többi un. gördülőtalpas cipőnek az a lényeges, hogy a lábfejünket úgy használjuk járáskor, ahogy azt kellene. Tehát sarokra lépünk, "végigördülünk" a talpunkon, és a lábujjak végével emeljük a következő lépéshez. Ma a fiatalok körében a csoszogás a legmenőbb, és ez nem evolúció kérdése. A sok (most már) egészségtelen cipőnek köszönhető a mozgásszervi betegségek zöme. Egyszerűen nem használjuk a lábfejünket rendesen, a terhelés rossz, izmok lanyhulnak, izületek kopnak. Amikor én suliba jártam, a mezei tornacipő volt a kötelező. Most már megengedett a sportcipő is tornaórán. Nem messze tőlünk van egy gimnázium, és kinn szoktak futni a diákok a szabadban. Akinek a lábán sima tornacipő van, az egész lábfejét veri a földhöz, csak úgy csattog, akinek jobb cipője van, nesztelenül fut. Baromi megterhelő a lábaknak, térdeknek, csípőnek, deréknak, és még fájdalmas is lesz egy idő után. Nem vagyok forgalmazó egy cégnél sem, nagyon jutányos áron vettem egy ilyen tipusú cipőt. Élmény benne a járás. Városban születtem, nőttem fel, nem mezítlábaztam, viszont van cserébe jó nagy bokasüllyedésem, többszörös porckonongsérvem, csípőizületi kopásom, viszont ebben a cipőben többet tudok fájdalom nélkül gyalogolni.

Nem a talpunknak kellene gömbölyűnek lenni, hanem tudni kellene megfelelően lépni, amit a cipődivat kitörölt. Ortopédorvosok nem véletlenül ajánlják a mezítlábazást. Csak nincs hol a lakások kívül.

2010. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tűsarkúban pláne jól lehet gördülni.

Le a lépcsőn.

2010. jún. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!