Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nehéz nyelés fájdalom nélkül?

Nehéz nyelés fájdalom nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Március 8-án rosszul lettem a melóhelyen, pánikszerű érzésem volt, és nem sok kellett, hogy összeessek, magas vérnyomást, és alacsony cukrot mértek, úgyhogy aznap haza is küldtek. Ezen a napon, még a hazaküldés előtt, éreztem először evés közben, hogy valami nem stimmel. Nem tudtam lenyelni rendesen a falatot, mert általában megakadt a torkomon, amit egy "miniszívroham" szerű érzés kísért egészen addig, míg vagy fel nem tudtam köhögni, vagy valahogy nagy nehezen le nem tudtam küzdeni, egyszóval borzalmas érzés, és megijedtem, hogy ez most mitől vagy miért, mert semmiféle fájdalommal nem járt. Azt hittem, hogy a rosszullét az okozója a dolognak, és, hogy majd másnap elmúlik. Igen ám, másnap délelőtt nem is volt vele gond, de estére megint előjött, és azóta folyamatosan tart ez az állapot. A kezdeti napokban annyira féltem minden egyes evés előtt, hogy szinte semmit nem ettem pár napig, egy-két napig még a nyálamat is nagyon nehezen tudtam csak lenyelni, és ez a közérzetemet is olyan szinten rombolta, hogy elmondani nem lehet. Többször bepánikoltam miatta, úgyhogy most frontint és Escitalopram-teva-t szedek. Ma voltam fül-orr-gégészeten, de nem talált semmi rendelleneset, ellenben beutalt nyelésröntgenre. Ma már eljutottam odáig, hogy tudok táplálkozni szerencsére, de csak úgy, hogy minden falatot alaposan megrágok, és egy mini hörpintés víz beindítja a nyelést, és így le tudom nyelni a falatot. Ez drasztikusan lelassítja az étkezést, de nem tudok jobbat sajnos. A kérdésem az lenne, hogy volt-e már valakinek hasonló, vagy tapasztalt-e effélét, és tudnátok-e valami tanácsot adni. Tudom, hogy majd a nyelésröntgent is meg kell várnom, de addig is kiírtam, hátha. Köszönöm, hogy végigolvastad, bocsi, hogy hosszú lett.



2018. márc. 19. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen.

Bent voltunk ejszaka mulatozni a haverokkal es az egyik korty felrecsuszott mert nem birtam lenyelni. Elegge meglepodtem, azt hittem csak szaraz a torkom.

Nekem ez evesnel, ivasnal nem jelentett gondot, csak akkor nem birtam nyelni ha magamtol akartam.

Azt mondta a pszichologus, hogy ezek a szaj eredetu panaszok azzal hozhatoak osszefuggesbe, hogy valamit nem mondunk ki.

Egyebkent nekem magatol elmult par het mulva, dokihoz nem mentem. Ez volt kicsit tobb mint 2 eve, azota nem volt ilyen panaszom.

20/L

2018. márc. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt mástól is hallottam, hogy pszichológushoz menjek, mert van, amit nem adtam ki magamból, a baj csak az, hogy fogalmam sincs, hogy mi lehet az, amit nem mondtam ki. Viszont mindenképp fel akarok keresni egy pszichológust, bármire hajlandó vagyok, hogy elmulasszam ezt a dolgot. Köszönöm a válaszod, és örülök, hogy neked elmúlt.
2018. márc. 19. 16:48
 3/7 anonim ***** válasza:

En sem tudom mit kene meg kimondanom, hogy minden bajom elmuljon. De azert van a pszichologus, hogy ebben segitsen.

Gyogyulj meg hamar!! :)

2018. márc. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. márc. 20. 16:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy vagy? Most sajnos én is ilyen problémával küzdök :( ...
2018. ápr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia! Voltam nyelésröntgenen, de semmi szervi problémát nem mutatott ki, szóval beutaltak pszichiátriára, mert tuti, hogy pszichés dolog. Azóta valamelyest enyhült, de még mindig nem az igazi. Volt egy két alkalom, mikor közel "tökéletesen" ment a nyelés, akkor nagyon megörültem, de nem volt tartós sajnos. A pszichiáter azt mondta, hogy ez a hullámzás már jó, mert akkor gyógyul. A frontinról le akar hozni, de a másik gyógyszert fél évig szednem kell. Azóta elő-elő fordul néha, hogy rám jön a "pánik", de remélem, hogy egyszer annak is vége lesz. Neked mitől jött elő ez a dolog?
2018. ápr. 21. 20:00
 7/7 anonim ***** válasza:
50F Nekem is volt ilyen 5 éve kezdődött .Evés közben hirtelen az egyik falat ,mintha elakadt volna vagy inkább mintha megszűnne a nyelés. Ijesztő az ember megijed.Aztán már fél mikor eszik.Egyszer kétszer azóta is van hogy elő fordul Az az igazság minél jobban figyelünk ,bármi nyavalyára annál rosszabb lesz .És az idő nem kedvez.Az élet gyors menet a halál felé. Idegi alapon lehet neked is ,de biztos azóta ,ez tény lett.Lehet még majd gombóc érzés a torokban ezek karöltve járnak.Nehogy jól érezzük magunkat :)
2019. szept. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!