Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most akkor szedjek D vitamint,...

Most akkor szedjek D vitamint, vagy ne?

Figyelt kérdés

Mindenhol a D vitamin fontosságáról beszélnek, reklámoznak is néhányat, és vettem egy doboz Eurovit Oliva-D-t, és ez van ráírva:


"Fontos figyelmeztetés:


A készítmény csak orvosi ellenőrzés mellett alkalmazható."


Én nem voltam orvosnál, és nem konzultáltam vele erről, és nem akarok én ellenőrzésekre járni.

Akkor most merjem szedni, vagy ne?

És mi bajom lehet tőle?

Vagy ne napi egyet vegyek be, hanem kétnaponta egyet?


Amúgy sose szedtem D vitamint, de feltételezem, hogy az én szervezetemből is kiürült már ősz óta.

Természetesen befejezem a szedését, amikor már jó idő lesz, és sokat lehetek kint.



2018. márc. 20. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel a napi D vitamin szűkségletet a kevés napfény miatt nem érjük el ,ezért 1 tabletta fontos.
2018. márc. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én azt értem, de ez a készítmény "speciáli -gyógyászati célra szánt- tápszer".


És veszélyeztetheti azt, aki nem szenved olyan betegségben, amire ez alkalmazandó.


[link]


Itt nem is az a kérdés, hogy szedjek-e D-vitamint, hanem az, hogy ezt merjem-e szedni.


A gyógyszerész nem mondta, hogy nem javasolja ezt. Nem ajánlott helyette másikat.

2018. márc. 20. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Igazából csak egy vérvételre kell elmenni, abból ki lehet mutatni a hiányt. Az orvos pedig megmondja milyen erős hatóanyagut kell szedni. Ha nem szeretnél dokihoz menni, szedjél pl. multivitamint, abban is általában benne van a napi adag.
2018. márc. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szedek multivitamint, de abban minimális D-vitamin van. Csak 200 NE a napi 2000 NE ajánlott mennyiség helyett.


Ebben 2200 NE van. A túladagolásról azt írják, hogy hosszú időn át szedett 100-200-szoros adagtól lehet túladagolni, de ez itt közel sincs ahhoz a mennyiséghez.


Inkább az LAHB (Lipid Alapú Hatóanyag Bevitel) lehet a gond ennél a terméknél. Talán ettől speciális, és ezért csak bizonyos betegségek esetén javasolt. Mindegy. Már egyet bevettem, elkezdem szedni, hátha nem halok meg tőle.


Köszönöm a válaszokat!

2018. márc. 20. 21:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Tavaly ugyanebből a fajtából szedtem be egy dobozzal, napi egyet, semmi bajom nem lett tőle.

Most napi 2000 NE-t szedek másik fajtából (néha többet is), már harmadik hónapja.

Nyugodtan szedheted, tényleg csak sokszoros túladagolásból lehet baj, akkor is csak nagyon hosszú idő után.

Az a szöveg szerintem "sablon", bár lehet, hogy tényleg nem ártana az orvosi ellenőrzés. Csakhogy nem nagyon fog érdemben "ellenőrizni", ugyanis a D-vitamin szintje a vérből kimutatható ugyan, de drága vizsgálat (privátban 3500 körül van).

Szedd nyugodtan, az újabb kutatások szerint hasznos a kalcium-és csontanyagcsere fenntartásában; illetve gyulladásgátló, immunerősítő és daganatmegelőző hatása is van.

2018. márc. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez megnyugtató. :)
2018. márc. 20. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!