Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Inkább önző vagy, vagy inkább...

Inkább önző vagy, vagy inkább önfeláldozó?

Figyelt kérdés

Nemet és kort is írjatok légyszi :)


Én kettő közül inkább önző vagyok, 19/L


2010. jún. 10. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:

önző

14/L

2010. jún. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem mind2.Mert sokat teszek a páromért,de néha ki tudok akadni ha én nem kapok cserébe semmit, illetve önző,mert inkább a páromat részesítem előnyben,mint anyámat.De pl.ha veszekszenek velem akkor az van amit a másik akar,de gondolatban inkább magamra gondolok.Pl.nem szeretném ha párom máshová menne dolgozni+suliba,mert félnék h. talál valaki jobbat és megcsal v.szerelmes lesz másba+gyereket is akarok már,de persze önfeláldozó is,mert ezt sose fogom megmondani és próbálok úgy tenni,mint ha örülnék annak amit ő szeretne.És próbálok a gyerekkel is várni addig amíg ő nem érzi úgy.25/l
2010. jún. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, szerintem nem lehet egyértelmű választ adni rá. Akikről tudom, hogy megérdemlik, azokkal képes vagyok önfeláldozó lenni úgy, hogy még "jól is esik". Másokkal szemben - a tisztesség korlátain belül - inkább önző vagyok, mert sok rossz tapasztalatom volt. (25/N)
2010. jún. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Inkább önfeláldozó. Néha eszembe jut, hogy talán másképp kéne, mert sokszor kihasználnak sajnos, de nem olyan egyszerű kitörölni az elmúlt két évtizedet...

21L

2010. jún. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

önző. az önfeláldozás meg aztán olyan távol áll tőlem, mint makó és jeruzsálem.

(ez még rímelt is lol)

19L

2010. jún. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Is-is... függ a hangulatomtól, meg a helyzettől. 20/L
2010. jún. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az önfeláldozás is önzőség. a saját lelki nyugalma és dícsfénye miatt önfeláldozó az ember. ha ezzel azt tudja elérni, hogy azt mondhassa magának, hogy jót cselekszik, az lelkiismeretnyugtatás, amitől neki lesz jobb, végső soron ez is önzés, csak más fajta.

én önző. (mindkét formában, váltakozva) 20/F

2010. jún. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem így működik, hogy az önfeláldozás is önzőség. Az önzőség nem önfeláldozás, tehát ha halmazokban képzeled el, akkor az önzőségen belül kéne lennie az önfeláldozásnak. Az egész nem stimmel így. Az önfeláldozás jutalmaként kapsz egy jó érzést, hogy igen, segítettem valakin. De szerintem ezt ne keverjük az önzéssel.
2010. jún. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!