Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ébredés után nem tudok levegőt...

Ébredés után nem tudok levegőt venni. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Korábban is előfordult már ilyesmi velem néhányszor, és nagyon kellemetlen volt. Mint valami partra vetett fuldokló, kb. úgy éreztem magam. Mindig hason vagy oldalfekvésben szoktam aludni, többnyire nyitott szájjal, mert orron át nem tudok sokáig lélegezni. Szerintem félálomban lehettem, és arra ébredtem, hogy minden erőmmel próbálok levegőt venni, aztán nagy nehezen megmozdultam és felültem. Nagyon ijesztő volt. Szerintetek mi lehet ez? Megfázás? Összeszűkült/eltömődött légutak? Apnoe? Valamilyen görcs? Egyébként nem dohányzom, és nem vagyok pánikbeteg... mindig nagyon jó volt az egészségem, csak mostanában kezdtem ilyen hipochonder lenni. Szerintetek lehet köze a dolognak ahhoz, hogy nagyon kevés vizet iszom?

2018. márc. 24. 09:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs köze hozzá.de azért igyál többet. Nekem nem világos honnan ered a probléma. Az orrodon nem tudod beszívni vagy a tüdődbe nem tudod beszívni ilyenkor. Ha az utóbbi akkor talán érdemes csináltatni egy mellkas röntgent ami kiszűri hogy van e ilyen jellegű gond.
2018. márc. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A tüdőmbe nem tudom beszívni a levegőt, se orron, se szájon keresztül. Napközben is elég felszínes, rövid a légzésem, lehet hogy az alvás közben felvett testhelyzet miatt nem tudok levegőt venni.
2018. márc. 24. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!