Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért viszket a végbélnyílásom...

Miért viszket a végbélnyílásom körül?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete hasmenésem volt, naponta több alkalommal is. Annyira sokszor voltam wc-n pár nap alatt, hogy a végére már kifejezetten fájt a végbélnyílásom körül, mert lényegében szétmarta a gyomorsav a bőrt.

Azóta már eltelt több, mint 2 hét és szinte folyamatosan viszket a végbélnyílásom körül naponta többször is már napok óta.

Eleinte azt gondoltam, hogy attól, hogy gyógyul a bőrfelület, de így ennyi idő után sem akar enyhülni.

Mi lehet az oka?



2018. márc. 24. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Hát ha gyomorsav jön a seggeden, akkor elég nagy a baj...
2018. márc. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amit te hasmenésnek gondolsz,az az epe távozása volt .Az csinál ilyen utólagos tüneteket .Ezt nem a gyomorsav okozza .

A viszketés másik probléma lenne .Ezt jobb lenne a háziorvostól megkérdezni .

2018. márc. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott viszketni, olyankor gyakrabban mosom, és utána mindig bekenem Reparon kenőccsel. Ez néhány nap alatt rendbe hozza.
2018. márc. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja, azt kifelejtettem, hogy kb a 2-3. hasmenés óta hintőporral szórtam be, meg amikor viszketett ahogy tehettem megmostam tussal és hintőporoztam ismét.

A 2. héten már arra kezdtem gyanakodni, hogy nem-e talán pont a hintőpor "szárította" túl és nem-e amiatt viszket?

Aztán pár napja már próbáltam elhagyni a hintőport, de nem vettem észre, hogy kevésbé viszketne...

2018. márc. 24. 17:12
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja, meg tegnap este körömvirág kenőccsel kentem be, de 10 perc után ismét viszketett... De nem mostan le, hanem hagytam levegőzni és hason feküdtem vagy 3/4 órán át.

Ma megint viszketett többször is. :(

Ötlet?

2018. márc. 24. 17:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet aranyértől, ez esetben a Reparon kenőcs hatásos lehet, vagy esetleg gombás fertőzés. Én először a Reparonnal próbálkoznék, és ha ez 2 nap alatt nem hoz eredményt, megpróbálnám Canesten krémmel. Ha ez sem használ, akkor orvos!
2018. márc. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!