Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nektek mi válik be akkor, ha...

Nektek mi válik be akkor, ha a sok gyomorsav megmarja a torkotokat, és fáj?

Figyelt kérdés

Milyen praktikával csökkentitek a fájdalmat?

Refluxos vagyok, napi 40 mg Pantoprazolt szedek, ennek ellenére az utóbbi időben előfordul, hogy jön a savam, nehezen csillapítható, és amikor megmarja a torkomat, akkor egy-két napig fáj. Két hét múlva megyek gasztroenterológiára, konzultáció, gyógyszerváltás, alaposabb kivizsgálás miatt, de addig is kéne valami... Rennie nem igazán segít, se a víz, se a tej, ezek csak átmeneti megoldást jelentenek. :( Mi nyugtatná meg a gyomromat és a torkomat is?


Köszönöm a segítő válaszokat!

21/L



2018. ápr. 1. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Salvus víz
2018. ápr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én lassan 15 éve vagyok refluxos, de emlékeim szerint egyik bogyó sem segített. Sem gyógyszer, sem savlekötő, mint pl. a Rennie.

Az egyetlen, ami nekem bevált, az a Peridot ásványvíz, bár sokan nem szeretik, de én csak dicsérni tudom. Ahogy iszod, már érzed, hogy lehűt, és semlegesít mindent, ami felnyomná a savat.

Ez nagyon reklámduma lesz, de amióta ezt iszom, azóta semmilyen gyógyszert nem kell a savamra szednem és gyakorlatilag bármit megehetek.

Nagyon ritkán előfordul, hogy kicsit megugrik a savam és megmarja a torkom, olyankor azt is enyhíti.

Ennél tartósabb megoldást sajnos én sem tudok.

2018. ápr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kamilla, citromfű tea, nyers reszelt burgonya leve, cékla lé, répa leve, saláta, pászka, diéta. A cukor, süti, csoki, hús savasít. Meg kell emelni az ágy lábát a fejednél. Lefekvés előtt 3 órát ne egyél, és igyál meg egy Venter granulátumot.
2018. ápr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is a Peridot vizet iszom, naponta háromszor, étkezés előtt 1 órával 2 decit, 2-3 hét alatt elmúlt tőle a gyomorégésem és már a gyógyszert sem szedem, persze mellette vigyázni kell az édességgel, nem szabad magad túlenni egyszerre, és minimálisra kell csökkenteni a csoki, édességevést.
2018. ápr. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat!
2018. ápr. 2. 09:05
 6/6 anonim válasza:

Sziasztok!

Én is köszönöm a tanácsokat!

Azt megkérdezhetem, hogy ti dohányoztok a reflux mellett ?

2018. máj. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!