Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lesz valaha olyan gyógyszer...

Lesz valaha olyan gyógyszer vagy eszköz, ami a mozgáshiányos életmód hatását ellensúlyozza?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 2. 15:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Mozgásnak hívják.
2018. ápr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Csak arra gondolok, hogy rák, autoimmun, allergia, egyéb súlyos betegségek gyógymódjai, a vakság, siketség tanulmányozása mit tudom én, szóval a nagyon fontos dolgok UTÁN ez is hasznos lenne, javítaná a lakosság egészségi állapotát.
2018. ápr. 2. 15:54
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

nem lesz ilyen gyógyszer. eszköznek ott van a szobakerékpár, a kondigép, futópad. Ki sem kell menni a lakásból.


a mozgáshiány tönkreteszi a szervezetet, elsatnyul, oszt jónapot.

2018. ápr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Egy átlagos embernek szerintem este 7 és 10 között van szabadideje, ha hé-pé dolgozik (vagy 6-tól 9-ig, 8-tól 11-ig).

Este 7 úgy tegyük fel, ha nem volt túlóra és a mindennapra jutó vásárlás, ügyintézés stb benne van.

10-ig kellene mosakodni, vacsorázni, mosogatni, esetleg egyéb házimunka. És akkor nem volt még ott családos embernél a gyerek leckéje, a gyerekkel játszás, meccsekre, edzésekre cipelés, még több mosás, mosogatás.

Család előtt a randik vagy a barátokkal találkozás.


Ha ezek után véletlenül lenne idő, akkor az ember inkább a hobbijaival foglalkozna, regényt olvasna, kézműveskedne, főzne (ja, azt fent fel se soroltam, menzát feltételezve, csak itt a hobbiknál), sütne.


Ha olyan a munkahely vagy annyi túlóra van, akkor hazaérkezés után jóformán egyből zuhanyozni és feküdni kellene. Hé-pé munkában jártam így én magam is.


Ha már olyan világot alkottunk, ahol 1 000 méternél is kevesebbet kell gyalogolnunk naponta és lépcsőzni sokszor nem is kell, nem ártana gyógymód.

Az alvás, evés, vécézés elegendő nekem szükségletnek, nem kell még több.


Azt tudom, létezik olyan, hogy konditeremben valami izomsti ulálás mellett edzenek.

Ezt nem lehetne kondi nélkül is, akár olvasás közben - ha ennyire felfejlesztik?

2018. ápr. 2. 17:07
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát ha így állunk, akkor jobb lenne, ha túlóra, házimunka, mosogatás helyett lenne valami módszer vagy eszköz.
2018. ápr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Házimunka, hogy még kevesebbet mozogj?


Amúgy én szeretek mosogatni, növényeim is vannak és örülnék, ha több időm lenne főzni.

Dolgozni utálok, de pénz is kell, ennyi.

2018. ápr. 2. 21:01
 7/17 anonim ***** válasza:

Kell a pénz a túléléshez. Igen. De kell a mozgás is.


Ha úgy gondolkodol, hogy az időd, amit munkával töltesz az lesz a pénz, akkor valójában a saját időddel fizetsz. Dolgozhatsz kevesebbet, kevesebb pénzed, de több szabadidőd lesz.


Innentől te választasz: Vagy mocsok sokat dolgozol és nem mozogsz és megbetegszel, vagy beleiktatsz heti 2x2 óra mozgást (kezdve azzal, hogy kerékpárral jársz munkába, ha megteheted).


Szörnyű, hogy ilyen sokat kell dolgozni ahhoz, hogy megéljünk és ilyen keveset keressünk, amiből nincs előrelépés sem rövid, sem hosszú távon. És vannak akik kevesebb munkával sokkal több pénzt termelnek, mint mi. Ráadásul nekik van szuper csilli-villi autójuk, meg 60-150 milliós ingatlanjuk, miközben egyeseknek a saját egészségükre nincs pénzük/idejük. Csakhogy az utóbbit én választom ki. Én választom azt, hogy olyan albérletben lakom, ahol nincs más bérlő és nem csak 4 négyzetméteren élem le az életem, hanem 35-ön a párommal. Én választom ki azt, hogy 50,40, vagy 32 órát dolgozom és marad-e 2x fél napom, hogy pótoljam a mozgáshiányomat. Ha választani kell, akkor a kényelmet, a tévét, a gyakorizást, a számítógépet, a 35nm-t választom, vagy a 4 nm-t, ami együtt jár a kialvatlansággal, de lesz pénzem és időm mozogni.


Igen, ezek azok a döntések, amiket, ha vállalsz, elmondhatod, hogy felnőttél.


Nem könnyű. Sőt! Kimondottan nehéz. Magyarországon a mozgás szegény kultúra következtében kialakult betegségek viszik el a lakosság legnagyobb részét a halálba. Kár, hogy ezt akkor nem értettem meg, amikor még volt időm napi 2-3 órákat mozogni és nem tettem. Mostmár értem és áldozok a pénzből, a kényelemből, azért, hogy mozoghassak és ne legyek nyomorék, mint 1 éve voltam. A mozgás gyógyító ereje többet ér nekem. És neked?


Túl sokat pofázok, pontozzatok le, azt szereti a depresszióm :)

2018. ápr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Most úgy döntök, 32 órát dolgozom. Találok munkahelyet? Nem csak éhbért fizet majd cserében? Azt hiszem, az állam is dönt.



A magyar ilyen, a magyar olyan... Mert külföldön nem emberek élnek? Nem gyarlóak, lusták, esetenként rosszindulatúak? Gépek azok az emberek vagy mi?

Pl szállj fel Pozsonyban a vonatra Bp felé, és meglátod, mennyi szemetet hagynak a nagy nyugatiak - pl!!!

2018. ápr. 3. 05:16
 9/17 anonim ***** válasza:

Kalandozol. Mozgás hiányt kérdezted és most terelsz a szemetelésre. A kettőnek nincs sok köze egymáshoz.


Vagy rossz helyre válaszoltál :)

2018. ápr. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ezt arra írtam, hogy sokhelyütt olvasni, hogy a magyar ilyen a magyar olyan, a magyar mentalitás így meg úgy.

Szerintem meg ilyenkor ezek általános emberi rossz tulajdonságok és pl a nyugatiaknál se különbek az arányok.

2018. ápr. 3. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!