Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Veszett lennék?

Veszett lennék?

Figyelt kérdés
Nehezen lélegzem, be vagyok rekedve.. Csak a macskám karmolt meg.. Kérlek válaszoljatok!
2018. ápr. 2. 22:34
 1/3 anonim válasza:

Én kétlem hogy az lennél... Úgy tudom hogy a harapas altlal lehet elkapni, vagyis a nyal altal terjed.

Ha a macskan nincsenek veszettsegre utalo jelek akkor semmi bajod nincs, legalabbis veszett biztosan nem vagy.


Oltasd be a macskat veszettseg ellen az o es a te vedelmedre azert.

De ha gondolod menj el orvoshoz es kerdezd meg tole.


Mellesleg volt nalam igy gyanu, csak nalam ismeretlen beteg macskának a harapasa miatt (allatorvoshoz akartam vinni, de o nem akart menni). Eleg maceras a teendo vele. Tetanusz, majd az allatorvos megfigyeli az allatot, ha nem tudja, kiad egy nyilatkozatot rola. Veszetseg gyanujanal mindig szolni kell az allatorvosnak mert nekik kotelezo befogni az allatot es jelenteni a jarvanyugynek vagy kinek.

Meg ha jol tudom a vezsettseg lappangasi ideje kb 1 het embereknel.

De vegul kiderult hogy az oltast sem kell megkapnom es minden oke.

2018. ápr. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Más bajod lehet (ha van), ha aggódsz menj orvoshoz!
2018. ápr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Lehet csak simán influenzát kaptál el vagy ilyesmi. Menj el orvoshoz, nézesd meg magad, említsd meg a macska karmolást is. Van néhány betegség, ami úgy terjed, pl bartonellózis, érdemes teszteltetni azokra is.
2018. ápr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!