Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Üzemorvos vagy háziorvos?

Üzemorvos vagy háziorvos?

Figyelt kérdés

Még nem 100%,de nagy valószínűséggel munkahelyi okokból alakult ki egy betegségem (allergia).

Ahhoz hogy biztosra tudjunk valamit, előbb legalább 1 hetet otthon kell töltenem, majd később allergia vizsgálatra kell mennem. Addig dolgoznom egyszerűen lehetetlen számomra, teljesen szét vagyon menve, vagyis nem vagyok munkavegzeshez megfelelő állapotban (munka melletti allergia vizsgálat kizárva, mert folyamatosan, minden nap érintkezek valamivel...)

Ilyenkor üzemorvoshoz vagy háziorvoshoz menjek? (100%os tappenz kapható?)


2018. ápr. 16. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
100% táppénzt nem adnak ameddig nem bizonyosodik be hogy az ottani dolgokra vagy allergiás. Tehát mint írtad hogy egy hétig otthon kell lenned mindenképp arra az időre biztos nem jár 100% táppénz. De én javaslom hogy első körbe menj be az üzemorvoshoz és mondd el neki mit tapasztalsz, és kérj tőle tanácsot hogy mihez lehet kezdeni. Biztosan ad tippeket hova indulj el, ő azért van ott hogy a munkavállaló egészségére odafigyeljen.
2018. ápr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiderül egyértelműen, hogy a munkavégzéssel kapcsolatban alakult ki az allergia, akkor utána lehet kártérítést követelni a munkáltatótól (addig persze csendben kell maradni), netán rendszeres járadékot, hiszen egy kialakult allergia élethosszig tartó megváltozott egészségi állapotot jelent.
2018. ápr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szakorovosnal már voltam múlt héten, ő mondta h kérjek hazidokitol tappenzt minimum 1 hétig. De most elgondolkodtam, nem-e inkább uzemorovoshoz kéne menni először, igen, ahogy ti is írtatok.


A szakorvos írt fel gyógyszert, kicsit használ, de munka után, nap végén nagyon ergyán nézek ki.

De még így se vagyok biztos hogy csak a munka. Hiszen 2 hete jött elo es 4 hónapja dolgozom itt.


Szóval mit tanacsoltok, jó lenne szerintetek úgy, hogy

- most elmegyek 1 hétig tappenzre (hazidoki)

- ha ezen hét alatt javulni látszik a dolog, akkor mikor visszajovok, uzemorvoshoz megyek egyből és megkerdezem mi legyen

- ha otthon is rosszul vagyok, akkor pedig vissza munkába, közben a klinikára, allergologia stb..

2018. ápr. 16. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!