Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Az Asentra nevű antidepresszáns gyógyszer étvágyra gyakorolt hatásáról mit tudtok?

Hat napig orvosi utasításra féladagokat szedtem. Múlt héten már napi egy egész tablettát kellett bevenni. Azóta másmilyen az étvágyam, keveset tudok csak enni és később vagyok csak éhes. Enyhe hasmenés is jelentkezik néha.

Az Asentra szertralint tartalmaz. A lehetséges mellékhatások között említi az étvágytalanságot. A kérdésem az lenne, hogy ez az étvágytalanság meddig maradhat fenn?

2018. ápr. 28. 17:57  Privát üzenet  

A válaszok
Ez nem a kérdésre válasz, de tényleg annyira depressziós vagy, hogy gyógyszert kell szedned? A szorongásra pszichoterápia való.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2018. ápr. 28. 18:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nekem tanulnom kell, a pszichiátereknek meg nincs mindig idejük. Ahogy nekem is jóformán nincs terápiára. Azért adták a gyógyszert, mert a szorongásoktól bizonyos területen rossz eredményeket mutattam fel, még máshol eredményes voltam.

# 2/5Időpont 2018. ápr. 28. 22:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tehát maradjunk inkább a kérdésnél. Meddig marad fenn ez az étvágytalanság?

# 3/5Időpont 2018. ápr. 28. 22:43 Privát üzenet
Végig fent marad, de még sokkal rosszabb lesz. A hasmenés állandósul, és émelygés, hányinger, rosszullétek is lehetnek. Az SSRI tartalmú szerek ezt csinálják. Ez a bizonyíték rá, hogy neked ez a szer nem jó. Ez nem nyugtatószer, hanem pörget. Ezért vannak ezek a tünetek.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2018. ápr. 30. 13:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hagyjátok abba a hülyeségeket. Nyugtatót pont azért nem kaptam, mert az a rosszabb. Semmi pörgést nem érzek, pedig már szedem egy ideje.

Ha nem tudok érdemi választ írni NE IS ÍRJATOK.

# 5/5Időpont 2018. ápr. 30. 20:39 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szedtem antidepresszans meg egyeb pszichiatriai gyogyszereket es eltompult az erzelem vilagom toluk es olvastam is rola hogy eltompulhatnak ezeknek a szedesetol. Mikor megy ki...
Antidepresszáns mellett (escitil) diétázok, akkor ugye nem hizhatok meg? Maga a gyógyszer nem hízlalhat csak a bevitt kcal ugye?
Milyen tabletták lehetnek ezek?
Mi lesz, ha be beveszel egy Citalopram Orion 20mgt?
Az antidepinek tényleg ez a hatása?
Mi a véleményetek a scippa antidepresszánsról? 3 hónapja szedem.

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!