Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Székeléskor más is rá szokott...

Székeléskor más is rá szokott segíteni úgy, hogy ujjakkal nyomást gyakorol a végbélnyílás környékére?

Figyelt kérdés
Amikor a végbélnél kissé elakad/belassul a széklet, nyomást gyakorlok az ujjaimmal a végbélnyílás közvetlen környékére, a bőrön keresztül megnyomva a székletet. Nekem nagyban megsegiti a módszer az ürítést. Más is használja ezt a módszert?

2018. máj. 3. 00:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én még ilyenről nem is hallottam. Két esetet tudok neked felhozni, ami legalább hasonlít. Egyik, amikor szülés után olyan mértékű székrekedésem volt, hogy szó szerint elakadt bennem a cucc, akkor kértem rá kúpot, az kihozta. Másik meg, amikor a katonák a háborúban az elégtelen táplálkozás miatt szintén nem tudtak üríteni, és ágacskával piszkálták ki magukból a cuccot. Gondolom sejted, hogy egyik eset sem az egészséges ürítés példája. A te esetedből azt látom, hogy valami nem oké a perisztaltikáddal, nagyon renyhe a bélmozgásod. Rengeteg folyadékot és rostot kellene fogyasztani, meg sportolni, ha eddig nem tetted, h kicsit felpörgesd a bélmozgásodat.
2018. máj. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A székletem állagával semmi gond és normálisan táplálkozom. Ha kissé lágyabb de még nem hasmenés is rá szoktam így segíteni néha, könnyebben és gyorsabban távozik. Ha nem tenném, sokáig kellene rajta ülnöm, mert olyan mintha kissé elakadna a nyílás előtt.
2018. máj. 3. 10:44
 3/4 A kérdező kommentje:
Emellett megjegyezném, amikor korábban rendszeresebben sportoltam is megkövetelte az ürítés ezt a fajta rásegítést. Igazából amióta az eszemet tudom így csinálom.
2018. máj. 3. 10:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen.

A végbélnyílás ingerlése felerősíti a perisztaltikát. Ez egy reflex, semmi bajod nem lesz tőle.

Egyébként ha elég türelmes volnál, és rostban gazdag ételeket ennél bőséges folydékbevitel mellett, enélkül is tudnál székletet üríteni. Mint ahogy nem is írtad, hogy ne lennél rá lépes.

2018. máj. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!