Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy "nagydolgos" toalett-használatot követően szükséges a végbélnyílásnak és környékének fertőtlenítő tusfürdővel/krémszappannal történő megmosása?

Figyelt kérdés

Egy barátommal ezen vitatkozunk, szerinte elegendő a WC-papír használata, de én egyszerű WC-papír használat után nem tudnám visszavenni a boxeremet anélkül, hogy nem mosnám meg magam ott alul. Szerencsére az esetek 99%-ában reggel végzem a "nagydolgot", és mivel reggel eleve is zuhanyzom, így nem okoz jelentős többletfeladatot ezen higiéniai teendő elvégzése.


30/F



2017. nov. 5. 23:22
1 2
 1/20 Poris2000 ***** válasza:
Valóban előnyösebb a végbél megmosása, de szükségesnek nem szükséges, attól függ, hogy mi a cél. Természetesen ha a teljes tisztaság, akkor igen, szükséges, de ha az, hogy ne legyen széklettel összekenve az alsónemű, a törlés is elegendő.
2017. nov. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Te jó isten, micsoda megfogalmazás :D Mint valami szakkönyvben :D

De hogy a kérdésedre válaszoljak, én is mindig megmosom a seggem szarás után, ellenkező esetben nagyon rosszul érzem magam.

2017. nov. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszi, próbáltam nagyon diplomatikusan fogalmazni! :D
2017. nov. 5. 23:38
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én se tudnám elképzelni, hogy mosakodás nélkül folytassam a napomat.

De én amúgy nem így nőttem fel. A családtagjaim nem mosakszanak olyankor. De bennem ez az igény kialakult.

2017. nov. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
Csak akkor szükséges szerintem, ha olyat f*sol, amit nem lehet precízen, egy kisebb esőerdőnyi fa kiirtása árán legyártott WC papír-mennyiség felhasználása, illetve kidörzsölődött és emiatt napokig sajgó ánusz nélkül kitörölni, anélkül hogy a 10. törlés után is még pimaszul ott vigyorogna egy kisebb-nagyobb féknyom a papíron. :D
2017. nov. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"anélkül hogy a 10. törlés után is még pimaszul ott vigyorogna egy kisebb-nagyobb féknyom a papíron."


Ez az, nekem még a sokadik törlés után is "féknyom" látszik a papíron, pedig rendszeresen szőrtelenítem az ánuszomat. Ezért is szükséges nagydolog után zuhanyozni.

2017. nov. 5. 23:54
 7/20 anonim ***** válasza:

Én is reggel szoktam (ha már így megnyílt a bizalom köre :D), utána zuhanyzás, de ha mégsem így van, akkor én nedves törlőkendőt használok, mert én sem tudnék így meglenni.

29/n

2017. nov. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én azért szeretek mosakodni akkor is, ha nem marad semmi a papíron, mert pár óra után már szaga van a mosatlan, szaros seggnek. Ha pl. délután nagydolgozok, és csak este fürdök (ilyen csak hosszú évekkel ezelőtt volt, mikor még nem mosakodtam utána), akkor mikor levetkőzöm a zuhanyzáshoz, és eljutok a fenékmosásig, akkor érezni, hogy nagyon büdös szaga lesz már addigra.

A friss szart nem olyan kellemetlen eltávolítani.


Nekem a nedves törlőkendő sosem volt szimpatikus, persze, ha nem lenne alkalmam mosakodni, nyilván használnám, de ha lehet választanom, inkább meleg víz + szappan, mint törlőkendő.

2017. nov. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Szerintem se lehet anélkül jól érezni magad ha otthon vagyok én is azonnal mosakodok, viszont ha máshol vagy és ott jön rád akkor nincs mit tenni, mondjuk egy nedves törlőkendő is elég jó ha nincs más szokott is nálam lenni mindenre jó. Ha nincs lehetőséged mosakodni sokat javít a helyzeten.
2017. nov. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
szia szerintem nincs összefüggés a seggszőr és a sokadik féknyom között, szerintem, ilyenkor a végbélnyílás belső részén maradt makacs sz*ardarabról beszélhetünk, sajnos nekem is ilyen, ha egy kicsit belenyúlsz papírral az segíthet, én ezért szeretem ha kemény mert akkor van, hogy semmi nyoma sincsen, legjobb érzés!
2017. nov. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!