Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik egy egészséges felnőtt...

Mik egy egészséges felnőtt szív méretei? Avagy mik az echocardiographia "normál tartományai"? (Lásd még lent)

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy milyen tartományban mozognak egy egészséges felnőtt ember (pl. nő) szívének méretei(pitvarok,septum,stb)? Vannak oktatott normál echocardiographiás tartományok (méreteknél mm,áramlásoknál m/s)? Egy echoc. leleten a JK gondolom jobb kamrát, a BP gondolom bal pitvart jelent,de mit takar a Dd,HF,illetve Ds rövidítés? És hány % a normális EF (ejekciós frakció)?


(Illetve még egy kérdés,ha lehet: ha nincs különösebb jelentősége a szív tengelyállásának,miért állapítják meg azt is, és a bal tengelyállás melyik EKG elvezetésben látszik,és miben nyilvánul meg?)


Elnézést az összetett kérdésért,pusztán erős kíváncsiság,mert nagyon érdekel a kardiológia,de a Google ebben nem sokat segített:(Kérem,ha lehet,hozzáértők válaszoljanak!Előre is köszönöm!


2010. jún. 14. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Pécsi Orvosis Kardiologia előadások szerintem egész jók.

2010. jún. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,nagyon jó kis oldalt találtál (pedig esküszöm,én nem 1-2 percig keresgéltem,hanem hetekig...)!Csak egy a baj,hogy valamiért egyik dokumentumot sem tudom megnyitni:(Mind pdf formátum,azt látom,de rákattintok és semmi nem történik,pedig van Adobe Reader-em.Szerintem korlátozott a hozzáférésük:(:( Azért elmentettem az oldalt kedvencek közé.
2010. jún. 14. 21:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez biztos elérhető bár angol nyelvű
2010. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2010. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Wow,ezaz,nagyon szépen köszönöm!!:):)
2010. jún. 15. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!