Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szükségem lenne-e ennyi...

Szükségem lenne-e ennyi alvásra? Túl szigorúak a szüleim?

Figyelt kérdés

Hetedikes vagyok,és fél tízkor elküldenek aludni.

Mivel még ilyenkor semmi fáradtságnak a jelét nem mutatom,gépezéssel töltöm el az időt.

Csak sajnos elnyúlik idáig.

Ha fél órával később mennék aludni,ki tudnám "netezni" magam,és ásítozva bezuhannék az ágyba,és kipihenten ébrednék 6:30-kor.

De hát így hatalmas karikákkal ébredek.

Tisztázzuk:NEM vagyok függő.

Csak mivel kimegy az álmosság a fejemből,utána nem tudom időben lekapcsolni a gépet.

Az osztályban sokan 11-kor mennek aludni,páran éjfélkor csetelgetnek még a csoportban.

Nem akarok olyan sokáig fennmaradni,de azt a 10 órát ki akarom nyögni a szüleimtől,de nem egyeznek bele.

Hogyan tudnám meggyőzni őket arról,hogy sokkal jobb lenne az újított verzió?



2018. máj. 21. 23:47
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Pontosítok a kérdésen:Valóban szükségem lenne-e ennyi alvásra?

Fél óra KRESZ? Majd én eldöntöm,mennyi kell.Nem éjszaka tanulom,hanem délután,a saját tempómban haladok,köszönöm.

2018. máj. 22. 14:48
 12/15 anonim ***** válasza:

Lehet hogy páran nem tudják, de a kikapcsolódás igen is kell. Ha nem kapcsolódsz ki néha és csinálsz valamit csak a saját szórakoztatásodra, akkor abba hosszú távon bele lehet őrülni.


Javaslom Meg Cabot könyveit: nagyon jó stílusban ír romantikus regényeket, szerintem kifejezetten szórakoztatók a művei. :)

2018. máj. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a könyves válaszolóknak!

Az a baj,hogy attól is "függő" lettem,és képtelen voltam letenni a könyvet. :D

Persze azért olvasok mostanában is,csak nem éjjel,hanem órák között,buszon,hasonlók.

2018. máj. 22. 16:23
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha aludni küldenek, de amúgy azt csinálhatsz a szobádban, amit akarsz, akkor ilyen alapon este 6-kor is küldhetnének. Ennek így mi értelme? Mi a különbség a gépezés esetén abban, hogy már "el vagy küldve aludni" f10-kor, vagy egyáltalán nem is szóltak semmit?
2018. máj. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nem tudnak arról,hogy gépezek.

Ma 11-kor fekszem.Megpróbálok fokozatosan ráállni a jó útra,hogy reggel ne szembesüljek a karikákkal.

2018. máj. 22. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!