Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szükségem lenne-e ennyi...

Szükségem lenne-e ennyi alvásra? Túl szigorúak a szüleim?

Figyelt kérdés

Hetedikes vagyok,és fél tízkor elküldenek aludni.

Mivel még ilyenkor semmi fáradtságnak a jelét nem mutatom,gépezéssel töltöm el az időt.

Csak sajnos elnyúlik idáig.

Ha fél órával később mennék aludni,ki tudnám "netezni" magam,és ásítozva bezuhannék az ágyba,és kipihenten ébrednék 6:30-kor.

De hát így hatalmas karikákkal ébredek.

Tisztázzuk:NEM vagyok függő.

Csak mivel kimegy az álmosság a fejemből,utána nem tudom időben lekapcsolni a gépet.

Az osztályban sokan 11-kor mennek aludni,páran éjfélkor csetelgetnek még a csoportban.

Nem akarok olyan sokáig fennmaradni,de azt a 10 órát ki akarom nyögni a szüleimtől,de nem egyeznek bele.

Hogyan tudnám meggyőzni őket arról,hogy sokkal jobb lenne az újított verzió?



2018. máj. 21. 23:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudod őket meggyőzni, mert nem önálló ember vagy, hanem a tulajdonuk. Szokj hozzá, hogy az életed nem te irányítod, és még javaslatod sem lehet. Ez így lesz még vagy tíz évig, aztán vagy megszoksz, vagy megszöksz. Én szöktem.
2018. máj. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Valaki más esetleg? :/
2018. máj. 22. 00:01
 3/15 anonim válasza:
100%

Nagyon egyszerű, ne gépezz lefekvés előtt és akkor nem megy ki az álmosság a fejedből. Mivel a gépezés és a monitor fényereje pont az ellen van, így csak rontasz a helyzeten. Találj más elfoglaltságot, esetleg hallgass zenét, persze nem hangosan, akkor könnyebb lesz elaludni.


Egyébként az első hozzászólónak van igaza, gyerek vagy, így sajnos az van, amit a szüleid mondanak és ez ellen nem tudsz tenni, mert kiskorú vagy és ők semmi olyat nem csinálnak, ami közbeavatkozást igényelne.

2018. máj. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor a mai estémet elcsesztem.
2018. máj. 22. 00:18
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
De jó úton jársz, hogy függő legyél. Meg sem fordult a fejedben, hogy ne gépezz, hanem mondjuk nyújts egy kicsit hogy ellazulj vagy hallgass nyugis zenéket. Beülsz a gép elé "csak fél órát" szöveggel és hajnalig lesed a képernyőt, aztán még van pofád ideböfögni, hogy te nem vagy függő.
2018. máj. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
A számítógépezéstől valóban elmúlik a fáradtság. Javaslom, hogy inkább olvass lefekvés előtt. Keress valami kellemes, szórakoztató regényt, és attól még álmosabb is leszel. :)
2018. máj. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Vagy nézz meg egy részt egy sorozatból és kapcsold ki a gépet, miután vége, akkor nem fogsz ott ragadni a gép előtt.
2018. máj. 22. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az utolsó kettőnek köszönöm,az azelőtti pedig nem a kérdésre válaszolt.

Hozzátenném azért,csak lefekvés előtt (fél óra) van időm kikapcsolódni,egyébként a neten KRESZ-t tanulok.

Ha plusz fél órát kapnék,tökéletes lenne.

De hát így nem tudom leállítani. Gyakorin pl. folyton írnak,vagy találok valamit,ami után szívesen böngésznék.

2018. máj. 22. 07:39
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor is megálljt kell parancsolnod magadnak. Ha később több lesz a tanulnivalód, hidd el, hogy már 9-10 között ki fogsz dőlni és nem a gépen nézel utána ennek vagy annak. Persze, ez attól is függ, hogy mennyire komolyan veszed a tanulást.
2018. máj. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Fél óra kresz tanulás éppen elég. Utána kikapcsolod és lefekszel. Nem, az utolsó kettő sem a kérdésedre válaszolt, a kérdésed az volt, hogy hogyan vedd rá a szüleidet, hogy ne kelljen aludni menned. De nem értem a kérdésed, hiszen nem mész aludni amikor ők mondják, mert nem vagy álmos. Mi is a probléma igazából? Hogy nem "legálisan" vagy ébren?
2018. máj. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!