Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véres széklet, mitől?

Véres széklet, mitől?

Figyelt kérdés
19 éves srác vagyok, és tegnap este ittunk a haverokkal. Ma felkeltem, hirtelen elkezdett görcsölni, fájni a hasam. Elmentem WC-re, és amikor töröltem ki, akkor láttam hogy sötét rózsaszín, vöröses a széklet, tehát véres.. Nagyon elkezdtem félni, hogy vastagbélrákom van, vagy valami más bélrendszeri rák. A hasfájás azóta elmúlt. Tegnap este rengeteg epret ettem és volt ilyen vörös színű ital (Sex on the beach), amiből sokat ittam.. Mitől lehet ez? Rák?

2018. máj. 24. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Honnan szeditek ezt a sok marhaságot?
2018. máj. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
neten mindenhol ezt olvasni: Ha véres a széklete, akkor a fő ok a tumor
2018. máj. 24. 12:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Jaaa... én is múltkor kiírtam valamit a faszbokra. Másnap a munkahelyemen hárman is igaznak mondták a történetet, pedig csak vicc volt!
2018. máj. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A széklet megszíneződhet ételektől: pl a legjobban céklától. Előtte nem sokkal nem ettél? (Az eperről nem tudni, hogy megszínezi-e a székletet, de az biztos, hogy jó vízhajtó a hatása mellesleg.) A vörös szín ital - Sex on the Beach esetleg okozhatta. Általában a vér nem sötét rózsaszín, hanem inkább élénkpiros: ekkor a végbél, belek vérezhet, ha viszont inkább sötétebb, zaccos, akkor a gyomor (okozhat ilyet pl. fekély). Mindkettő orvosi ellátást igényel. Szóval nemcsak a rák okozhat bélvérzést, és nem is kell a legrosszabbra gondolni mindjárt. A görcsölés, hasfájás lehetett egyszerű szélgörcs is, az kutyául tud fájni. Ha vérzel belül, akkor az nem áll el egy-másfél nap alatt. Ha étel színezése okozza, akkor igen, mert kiürül a szervezetből. Tehát, ha a hasfájás, és a vérzéses tünetek továbbra is fennállnak, akkor mindenképpen egy orvosi kivizsgálást, és labort igényelnek.

2018. máj. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már elmúlt a vérzés
2018. máj. 24. 20:22
 6/6 anonim válasza:
A vérzésnek több oka lehet, mint ahogy a vér színének is. Attól is függ a színe, hogy honnan jön és friss-e, vagy alvadékos. Lehet vastagbélgyulladás, polip, de tumor is a háttérben. A diagnosztizálás colonoscópiával történik. Ez nem nagyon kerülhető el. Ha a gyanúja fennáll a véres székletürítésnek sürgősséggel végzik el a vizsgálatot, de előtte 2 nap koplalás, és tisztító folyadék ivása szükséges a beavatkozás előtti napon.
2018. máj. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!