Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitől lehet az, hogy a széklet...

Mitől lehet az, hogy a széklet eleje kemény és alig bírom kinyomni viszont utána már könnyen jön?

Figyelt kérdés
Anno végbélrepedést állapítottak meg, szedtem kúpot, majd vissza kellett volna mennem botox kezelésre, de nem mentem, mert úgy nézett ki helyrejött. Viszont az utóbbi pár napban tapasztalom, hogy a széklet eleje kemény, alig jön ki, erőlködök, amitől fáj és vérzik a fenekem. Szóval lehet kiújult, nem tudom. Vettem Laevolac szirupot, hogy a székletet puhítsam, de most olvasom, hogy hashajtó hatása van, emiatt nem tudom szedhetem-e.

2016. nov. 2. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem iszol eleget, es ezert tul sok vizet sziv vissza a vegbelben a szervezeted. Igyal tobb vizet.
2016. nov. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Pedig szerintem napi szinten minimum 2 de lehet 3 liter vizet is megiszom. Igaz, ebbe beletartozik az enyhén szénsavas víz is, de gondolom az mindegy.
2016. nov. 3. 18:39
 3/4 anonim ***** válasza:
A vastagbél utolsó szakaszában erős a víz visszaszívódása a béltartalomból. Erős izzadásnál pl. képes annyira besűrűsödni a béltartalom utolsó része, hogy alig lehet kinyomni. Ilyenkor egy utólagos folyadék bevitel már nem segít a dolgon. A sok bélgáz kiengedése is besűrűsödést okoz, mert vízgőzzel telített gáz távozik és így is csökken a béltartalom utolsó szakaszának a víztartalma.
2016. nov. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Uh, ez szakszerű magyarázat volt. Tehát a lényeg gondolom, hogy sok folyadék és folyadék és folyadék...:)
2016. nov. 7. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!