Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik/létezhet olyan vírus,...

Létezik/létezhet olyan vírus, amely pozitív hatással van a gazdatestre?

Figyelt kérdés

A kedvenc játékomban van egy vírus, amit csak egyszer (és nagyon ritkán) lehet elkapni, de gyorsabban lehet tőle fejleszteni a karaktert. Gyógyíthatatlan, de ez nem baj mert egyáltalán nincs semmilyen negatív hatása. A karakter pár napon belül kigyógyul belőle, és a továbbiakban immunis lesz.


Tudom hogy ez csak fikció, de kíváncsi vagyok hogy ez lehetséges-e, és esetleg hogyan?


2018. jún. 4. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Én arról hallotam, hogy a herpeszvírus pl. gyógyíthat bizonyos fajta rákokat. De egy influenza fertőzés is pozitív változást hozhat ki valakiből, ha legközelebb elkezd egészségesebb életmódot élni, és csökkenti a fertőzés kiújulásának esélyét
2018. jún. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vírusról még nem hallottam,de baciból rengeteg féle van amelyik ilyet tud (ld. pl. bélflóra).
2018. jún. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Van, a bakteriofág ami egy olyan virus ami baktériumokat öl. Például oroszok kísérleteztek vele hogy autibiotikum rezisztens baktériumok ellen adták őket a hadseregben. Mostanában megint kezd elojonni hogy mégis milyen jók mert bármely baktériumra lehet őket specializalni. Érdekes módon ha egy baktérium a bakteriofág ellen kezd el védekezni akkor elveszti az antibiotikum rezisztenciat.
2018. jún. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!