Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az általános orvosi kar...

Az általános orvosi kar elvégzése után hogyan oszlik meg a rezidenslétszám szakterületenként?

Figyelt kérdés
például belgyógyász 10 % , ortopédus 2 % stb. ha valaki nem tudja a választ, de megmondja nekem, hol találok ehhez kapcsolódóan adatot, az is jó :)

2018. jún. 5. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy van ilyen %-os összesítés. Általában kiadnak egy listát a meghirdetett helyekről szakirány és hely szerint. A 2018-as itt van:

[link]

Bár kérdéses, hogy ezen rajta van-e az összes, mert speciel ahol én dolgozom, nincs meghirdetve hely, pedig eléggé meglepődnék, ha nem vennének fel senkit.

2018. jún. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy nézem, az előző listán egyetlen SZTE-s intézmény sem szerepel, de itt elérhetőek ezek a helyek is:

[link]

(Ha kicsit lejjebb lapozol, lesz egy "A pályázható álláshelyek listáját a itt találja." rész, ott találod)

2018. jún. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) huhh ez kôrházanként max 3 hely, akkor nincs túl sok esély, hogy oda kerülj be ahova szeretnél , ugye?
2018. jún. 6. 08:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát de nem is akar mindenki ugyanabba a kórházba menni. Az egész orszagot nézve meg azért van elég hely minden szakirányon.
2018. jún. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Arra tudnátok nekem válaszolni (bocsi az offért), hogy a rezidensképzést oktató kórházban kell-e végezni, vagy csak a medikusoknak kell oda menni? :)
2018. jún. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bárhol, mivel gyakornokra mindenhol szükség van, sőt, a kis kórházakban általában nagyobb a hiány. Viszont ilyen esetben a szakképzés egyes elemeit csak olyan kórházban tudod végezni, ami akkreditált azon a területen. Pl. ha valahol nincs nőgyógyászati onkológia, mivel az onkológiai műtéteket jellemzően centrumokban végzik, viszont a szülészet-nőgyógyászat szakképzés része az x hónapos onkológia gyakorlat, akkor annak elvégzéséhez el kell menned olyan kórházba, ami ilyen területen akkreditált.

Ez más területek más elemeivel is így van, csak egy példát mondtam. Plusz vannak kötelező tanfolyamok, amik nincsenek mindenhol, csak az egyetemi klinikákon (transzfúziós tanfolyam, törzsképzési tanfolyam stb.), azokat értelemszerűen ott kell végezni.

2018. jún. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!