Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A belső vérzésnek milyen...

A belső vérzésnek milyen jelei, "tünetei" vannak?

Figyelt kérdés
mert pár napja volt egy bicikli balesetem, ahol a kormány beleszúródott az oldalamba-hasamba és egy öklömnyi nagy sérülés van rajta, ami tiszta lila-zöld-kék színű és ott nagyon fáj belül a hasam. mondták, hogy menjek dokihoz, de mivel nem görcsölök csak aznap, nincs semmi bajom, így feleslegesen nem akarok elmenni. de milyen jelei vannak?
2010. jún. 16. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el, azt sajna nem tudom hogy mik a jelei,de jobb félni, mint megijedni! Menj el orvoshoz:)
2010. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Láz
2010. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Mindenképpen menj orvoshoz, mert az ilyen jellegű sérüléseknek nemcsak azonnali következményei lehetnek. Most, pár nappal utána is előjöhet bármiylen súlyos dolog, károsodhatott valamilyen szerved, és az önmagában nem egy jó jel, hogy nagyon fáj.

Mindenképpen orvoshoz kellett volna menned azonnal. Nem is értem, az emberek hogyan mernek nem orvoshoz menni, és ezzel akár kockáztatni valami csúnya betegséget?! Sosem értem fel ésszel. Csak ülsz, és várod, hogy nem-e lesz baj? És a gyakorikerdesek.hu-n kérdezgeted a fórumnépet? Háziorvoshoz menj, hogy legalább hozzáértő nyomkodjon körbe, vagy valami. Nem játék az ilyen.

2010. jún. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

10:30 vagyok

amúgy a hasfal megkeményedése, tapintásra kemény a hasad belül - ez a jele, ha odagyűlt némi vér. De orvos nyomkodja meg inkább...

2010. jún. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány napja történt, és melyik oldaladat ütötted meg, de ha a léped sérült, lehet kétszakaszos lépruptúrád(repedésed) , ami életveszélyes , bele is lehet halni! ezért nem szabad ezzel várni! A fájdalmon kívül tünet lehet még komolyabb sérülés esetén a láz, gyengeség, szédülés, hányinger...
2010. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat. megnyomkodtam és így külsőleg fáj meg van kisebb görcs benne (ami ilyen esetben normális), de lázam meg hányingerem nincs. szédülés van, de nem hiszem, hogy attól. sajna a dokim nem rendben pár napig és elmenni sem tudok máshova mert nem a közelbe lakok csak dolgozok, ezért voltam kíváncsi itt a tünetekre. köszönöm mégegyszer!
2010. jún. 16. 11:30
 7/7 anonim ***** válasza:

A tüneteket általában már csak akkor lehet észre venni, ha nagy baj van. A belső vérzés akut hasi katasztrófának minősül és azonnali életmentő műtétre lehet szükség, ha fennáll. A sérülés után napokkal is kialakulhat, hiszen ha "csak" szivárog a vér, eltarthat egy kis ideig, mire tünetet okoz. Az is lehet persze, hogy kis bevérzés esetén a vérömleny magától felszívódik, de általában sajnos ez nem ilyen egyszerű.

A vérveszteség tünetei is jelentkezhetnek: aluszékonyság, bágyadtság, sápadtság, szédülés, gyengeség, majd deszkakemény has, ami fájdalmas, ájulás,...

Egy egyszerű manuális vizsgálattal és ultrahanggal könnyen kideríthető, ezért nem érdemes halasztgatni a vizsgálatot, ha lehetősége van a fennállásának.

2010. jún. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!