Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez a stressztől lehet?

Ez a stressztől lehet?

Figyelt kérdés

Hali

Hetfon szobelizek. 8-an kellett volna megjonnie a menzeszemnek, de eddig semmi.

2 napja hasmenesem van es hanyingerem. 1 hete van gyomorgorcsom az izgalomtol.

Meg 16 tetelt nem tudok. De mindenkepp meglesz. De ezek az elobb felsorolt tunetek osszefuggnek az erettsegi drukkal? Vagy csak bekepzelem? 8-20ig tanulok.

18/L



2018. jún. 12. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, késhet a stressztől. De ne parázz ennyire. Nekem két hét múlva lesz és még nekem is sok tétel van, amit nem tudok. Ez azt jelenti, hogy reggeltől estig tanulsz? Ez nagyon sok. Naponta bőven elég 4-5 óra, nem tudsz többet koncentrálni. Inkább tarts többször szünetet, mosd meg az arcod hideg vízzel, igyál vizet stb. Amíg stresszes vagy, nem fog megjönni.
2018. jún. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak delben tartok ebedszunetet.

Koszonom a tanacsot.

2018. jún. 12. 09:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne stresszelj ennyire, felesleges. Én 3 éve érettségiztem 1 tételt sem tudtam és 3-as átlagú lett.
2018. jún. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Faj a hasam a stressztol:(

De 1 het mulva tul leszek rajt.koszonom.

2018. jún. 12. 10:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Gondolom, szeretnél továbbtanulni és emiatt is izgulsz ennyire. De ha az érettségit nem tudod egy kicsit könnyebben venni (itt nem arra gondolok, hogy ne tanulj, hanem a hozzáállásodra, hiszen tanulsz, akkor menni fog), akkor az egyetemen nagyon nehéz lesz. Nem tudsz mindent maximálisan megtanulni, de ez nem is elvárás. És tapasztalatból mondom, hogy a stressz nagyon csúnya dolgokra képes, régen én is ilyen voltam, de miután belebetegedtem (gyomorfájdalmak, fejfájás, petefészekciszta, a doki mondta, hogy lelki oka is lehet a kialakulásának), rájöttem, hogy sokkal fontosabb az egészségem annál, halálra görcsöljem magam. Tudom, milyen nehéz leállni, én is csak akkor tudtam, amikor már baj volt. Utána pszichológushoz is kellett fordulnom, mert egyedül nem tudtam ezen túljutni. Azóta sokkal jobban vagyok és végre "lazábban" tanulok.

2018. jún. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem megyek tovabbtanulni. Eselyem se lenne. A negyes magyarert es toriert izgulok, illetve a nemettol felek.
2018. jún. 12. 11:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó lesz, sikerülni fog. Sokat tanulsz. Csak nyugi.
2018. jún. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!