Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan hat a metanol?

Hogyan hat a metanol?

Figyelt kérdés
Azzal tisztában vagyok hogy szeszes italokba is bekerülhet pl. pálinkába ha rosszul párolják le. Illetve eddig úgy tudtam hogy metanolból egy kis-kanálnyi megvakít egy evőkanálnyi megöl (szóval 1kupica házi pálinka vakít 2már öl ha 50fokos, ha jól értem). Neten utána néztem és olyat olvastam hogy elvileg napokba is telhet míg a hatását kifejti szóval hogy van ez?

2018. jún. 18. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően maga a metanol az etanolhoz hasonló részegséget okoz, ez a mérgezés első stádiuma. Ezután a májban formaldehiddé és hangyasavvá alakul, ezek felelősek a második stádiumban jelentkező acidózisért és vakságért, ami 1-2 nappal később jelentkezik. Az átalakulást etanol adásával lehet lassítani, természetesen kórházi körülmények között, nem házilag. És igen, jellemzően 30-100 ml tiszta metanol szokott halálos lenni, de akár 5-10 ml-től is meg lehet halni, volt már rá példa.
2018. jún. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát akkor sosem azonnali? Ne úgy képzeljem el hogy mondjuk iszok egy kupica házi pálinkát és egyből volt nincs látás vagy akár volt nincs élet?
2018. jún. 19. 09:39
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Igen, a látásromlás, idegrendszeri károsodás és a halálos szövődmények mindig késve alakulnak ki, legalább 6-8 órával, de általában 1-2 nappal.
2018. jún. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
A pálinkába belekerül a metanol, ha " rosszul párolják le, ha jól". Ez elkerülhetetlen. A 110/2008/EK RENDELET-ben van szabályozva, hogy a gyümölcspárlatok mennyi metanolt tartalmazhatnak. A laborokban történő vizsgálatok során akkor mondják egy pálinkára, hogy hamisított ( tisztaszeszt tartalmaz ) , ha feltűnően kevés benne a metanol. Egyébként otthoni cefrézés és főzés esetén (sem) tudsz annyi metilt gyártani, amitől valami bajod lenne, még akkor sem ha csak " rézelejét " iszol....
2018. jún. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!