Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kakilnak be a nagyszüleim?

Miért kakilnak be a nagyszüleim?

Figyelt kérdés

Kérlek vegyétek komolyan a kérdésem, nagyon kényes a téma. Nagyszüleinket látogattam meg, amikor is a következőket tapasztaltuk:

- Nagymamám tegnap beült beszélgetni hozzám. A lepedőre ült le, fürdőruhában. Miután felállt, egy barna foltra lettem figyelmes. Közelebb hajoltunk a testvéremmel, és kaki folt volt, kaki szaggal. Mint amikor nem törli ki valaki rendesen. Csodálkoztam, de azt hittem nem törölte ki jól és fürdőruhában van. Ő 76 éves. A közelmúltban volt, hogy egy hétig nem volt széklete, ezzel a problémával fel is kereste az orvost. Évek óta probléma ez nála. Sokszor ivott szennalevél teát is, hashajtózott, lekvározott, stb. Hol volt eredménye hol nem.

-Nagypapám ma beült hozzám. Szintén az ágyam tetejére. Mikor felállt nem is vettem észre, csak később. Egy halvány barna foltot. Ez inkább vizesebb volt, kicsit olyan mintha menne a hasa. Az érdekesség viszont, hogy (gondolom volt rajta alsó is, meg egy nyári szerintem vékony papás rövidnadrág). Ezen keresztül is átütött. Neki a közelmúltban volt agyvérzése. Ő 76 éves.

Kicsit meg vagyok ijedve, mivel úgy tűnik ez nem véletlen. De nem veszik észre? Viszont a wc-ben levő kukában találtam ilyen barnás wc papírt. Először furcsálltam is. De akkor az nem vér, hogy megvágták magukat, hanem széklet. Akkor viszont tudnak róla. Mi a helyes? Mit tegyek? Tegnap felhívtam Anyánkat. Azt mondta, hogy elnéztük, rosszul szagoltuk, stb. Nem akar vele foglalkozni szerintem, kellemetlen neki. Nagybátyánk, nagynénénk nincs. Mit tegyek? Szerintem ez nem normális, valami betegségnek kell lenni, ha mindketten elkapták.



2018. jún. 20. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Már öregek.
2018. jún. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy betegség, csupán a koruk. Igaz, az én nagyszüleim 80 évük felett sem csináltak maguk alá. De ez egyéntől függ.
2018. jún. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Az agyi leépülés egyik tünete, hogy pusztulnak a vegetatív működéseket (záróizomzat) beidegző idegekhez tartozó agyi területek. Gyengébben zárnak a záróizmok, sőt nehezebben szabályozható a zárás/nyitás és a testi ingerek (pl bélmozgás okozta nyomásinger) is nehezebben tudatosulnak, nehezebben veszi észre az ember. Vagyis azt mondhatjuk, hogy az bizony lényegében normális, ami náluk történik, legfeljebb kellemetlen.....
2018. jún. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Idős korban sok minden megváltozik. Főleg agyvérzés után.

Romlik a szaglás (nem érzi a szagát), a látás(nem látja a papiron törlés után hogy van e még), a mozgás (nem tud rendesen oda nyúlni megtörölni),és a záróizmok sem működnek már tökéletesen.

Az sem kizárt hogy enyhe lefolyású hasmenéses virus.

Próbálj beszélni velük erről. Lehet nekik tanácsot adni, amivel könnyebb nekik is elviselni a problémát. Pl a nedves törlőkendő nekik talán célszerűbb lenne (csak ne felejtsd el mondani nekik hogy azt nem szabad a wcbe dobni).

Lehet venni alsógatyába, bugyiba való betétet, olyan mint a női betét, csak nagyobb, vastagabb. Ha rendszeresen fennáll a probléma érdemes ezt a háziorvossal megbeszélni mert javaslatra felírható receptre és úgy sokkal olcsóbb!

2018. jún. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom inkább hasmenésük lehetett, mert ez nem általános. Az öregek inkább nehezen tudnak menni WC-re.
2018. jún. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, mint az inkontinencia...nem záródnak jól már az izmok és ezért észre sem veszik, mert nem tudják kontrolálni...kb olyasmi ez, mint a kisbabáknál...

/csak viszonyítás képp/ nekem van egy 4 éves lányom és egy 82 éves nagymamám, ha haza megyünk látogatóba olyan, mintha egy gyereket látnék csak ugye ő felnőtt és már visszafele fejlődik néha nehézkes a beszéde van mikor elkalandozik stb..szinte úgy mint a lányom mikor kisebb volt csak ugye a lányom lelkesedik a fejlődésben, mamám pedig inkább már belefáradt...igaz mamámnak inkontinenciája van széklet tartásával nincs gond...tényleg igaz a mondás 'porból lettünk, porrá leszünk'...

2018. jún. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet inkontinensek. az időskor velejárója lehet, hogy a záróizomzat működése nem elégséges. intimtornával lehet rajta javítani.
2018. jún. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Idős korban rosszul záródik a végbél izom is,mint más izom. Tényleg rosszabbul látnak és a szagokat sem érzik már annyira.Ez sajnos normális. Ha sok,akkor betétet kell majd használniuk.Akinek agyvérzése volt,lehet annak is a következménye a rosszabb záróizom. Lehet,hogy olyan ételeket szeretnek főzni enni,ami több fingást okoz és a fingással kis kaki is távozott nekik. Nem gondolom,hogy súlyos lenne,mert akkor nem fürdőruhában és a papa nem rövidnadrágban ülne,mert ha súlyos lenne,ők is észrevennék.
2018. dec. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!